Turnaj 2010

ZS Nymburk 9.4 2017

Náš poslední turnaj v sezoně 2016/2017

Soupeři, kteří přijali naše pozvání: Hradec Králové (2 týmy), Neratovice, Černošice a naši Lvíčci

Hrálo se v pěti týmech, každý s každým 2×15 minut a po každém zápase tři nájezdy o prémiový bod do tabulky. Každá část zápasu bodována zvlášť a tak máme k dispozici až 5 bodů.

Tentokrát jsem si dal velký pozor, aby nedošlo k nedopatření v pořadí zápasů jako minule a tak jsme se do toho mohli pustit s vervou malých bojovníků. Měli jsme dostatek času a tak se nakonec dohodlo, že všechny týmy, mimo soutěžních třech nájezdů, odjedou nájezdy se všemi hráči, aby náhodou nebylo někomu líto, že na nájezd nešel.  Soupeři dorazili v plné síle  a tak jsme se mohli v prvním utkání pustit do Černošických „mrňousků“

 

Naše sestava pro turnaj:

Vlček – Tesařík, Jaroš, Kulhavy M., Koubek, Skořepa, Kořínek, Toman, Kříž, Mikulecký, Veselý a jako samaritánka Lea

 

TJ Stadion Nymburk  :  SK Černošice       6:0/10:0   s.n. 1:1

Branky: Skořepa 7, Kulhavy M. 6, Tesařík 2, Koubek

 

Turnaj jsme začali velice dobře a po rozkoukání jsme nasypali do soupeře co se do něj vešlo a nedovolili jsme mu skórovat ani jednou a Váša i svými výbornými zákroky vychytal čisté konto.

Parádní vstup do turnaje a s ohledem na příští soupeře předzvěst dobrého naladění našich Lvíčat.  Máme 4 body . Dobrý začátek.

V druhém utkání nás čekal Hradecký Mountfield – černý tým.

Dalo se očekávat že to bude o poznání tužší oříšek, než předchozí soupeř.

 

TJ Stadion Nymburk  :  HC Mountfield HK/černí       3:0/6:2  s.n.  1:0 (rozhodující nájezd Kříž)

Branky: Tesařík 3, Koubek 3, Toman 2, Skořepa

 

Po tuhém boji se nám podařilo Hradecké, v první části, přetlačit a zvítězili jsme 3:0 a díky Vendysovi v bráně jsme opět udrželi čisté konto. Semo tamo se přeci jen nějaké to okýnko v naší obraně našlo.

První gól v turnaji jsme obdrželi až ve čtvrté části… a to hned dva! Ale moc nás to „nebolelo“, protože, ač byl boj převelice tuhý, podařilo se nám dobře cílit a „černochům“ jsme nasypali šest krásných kousků a mohli jsme jít odpočívat  s devíti body na svém kontě. Máme velkou pauzu a můžeme si odpočinout, před rozhodujícími boji.

Odpočatí a dobře naladěni jsme na ledě dostatečně včas a můžeme se dobře zahřát a  rozbruslit na rozehraného soupeře. Je jasné, že nás čeká hodně těžký protivník –  Neratovice, které hrají, prozatím velice dobře!

 

TJ Stadion Nymburk  :  HC Buldoci Neratovice      4:3/3:3     s.n.   2:1 (rozhodující nájezd Mára)

Branky: Skořepa 4, Tesařík 2, Koubek

 

Byl to nesmírně tuhý boj, kde se „válčilo“ o každý kotouč a soupeř se nechtěl jen tak vzdát vidiny možného vítězství v turnaji. Ale naši malí válečníci se nedali a bojovali seč jim síly stačily a podařilo se jim, i s velkým přispěním svého gólmana, tohoto protivníka v první části udolat o jedinou branku 4:3!  Byl to boj na „ostří nože“ , ale my jsme Lvíčata a nějakého buldočka se jen tak nezaleknem!

Když byla první část napínavá, až do samého konce, tak druhá byla ještě napínavější a to doslova do poslední vteřiny utkání! Bojovalo se z plných sil a tentokrát měl soupeř mírně navrch a tak se musel Váša v brance hodně ohánět, ale přesto se Buldoci průběžně dostali do dvoubrankového vedení 1:3 a hráli velice dobře. I tak se nám podařilo po mnoha slibných šancích snížit na 2:3 a tlačili jsme se neustále za vyrovnáním, ale nepřesné zakončování, nebo výborný brankář nám nedovolili trefit se do černého. Čas kvapem ubíhal a již zbývalo jen pár vteřin do konce, když jsme po  další slibné šanci přišli o kotouč… a již je to ztraceno! Ale není, Skóřa se ještě stačil zmocnit kotouče, pár rychlých kroků, výborná střela a nejtěsněji před závěrečnou sirénou, jak je to jen možné, je kotouč v síti! Rozhodčí ukazuje do branky! PLATÍÍÍÍÍ…

Dokázali jsme tuto část na poslední chvíli zremizovat 3:3 a získat další bod, který se podařilo vyšperkovat dalším z nájezdu! Super!!! Máme již 13 bodů a již jen poslední soupeř, pokud by vyhrál obě části i nájezdy by nás mohl přeskočit  na prvním místě jen díky lepšímu vzájemnému zápasu. Ale na kdyby se nehraje.

Čeká nás „finále“ a „bílý“ Hradec! Stačí uhrát jediný bod, nebo neprohrát v nájezdech . Veliký úspěch je na spadnutí. Na vyžehleném ledě se pokusíme získat „zlatý“ bod se silným, bílým Hradcem

Do boje o vítězný pohár jsme se pustili s vervou lovců ( Lvíčci v této chvíli vůbec netušili, že stačí tak málo), ale lov to byl velice těžký. Útoky se valily z jedné strany na druhou a o nebezpečné situace, před oběma brankami, nebyla nouze a oba gólmani se museli překonávat, aby uchránili své klece. Dobře se bránilo a hráči se povětšinou i poctivě vraceli a snažili se nedovolit Hradeckým jen tak v klidu ohrožovat naši svatyni. Nějaká ta chybka se sice vyskytla, ale přesto jsme, asi byli o fous lepší a Hradeckým jsme zatloukly čtyři hřebíčky do hokejové „rakve“ a sami jsme v této části inkasovali pouze dvakrát, když velikánskou pochvalu zaslouží Váša, který se doslova překonával a nedovolil soupeři více poskvrnit naše konto i když šance měl. První část 4:2 a je hotovo!!!  Lvíčci stále nic netuší

Další průběh ukázal že Lvíčata jsou velicí bojovníci a dokážou, ač již zřetelně unaveni, zabrat a soupeře dostat do „úzkých“… a ti naši malí rošťáci vyhrát chtěli a udělali pro to maximum možného. Svůj výkon z první části ještě vystupňovali a sázeli „bílým“ jeden kousek za druhým a jeden krásnější než druhý, a byla to taková gólová, vítězná oslava na závěr vydařeného turnaje.

Celkově jsme v závěrečné části turnaje zatížili konto soupeře osmi překrásnými góly a Hradeckým jsme dovolili jen gól útěchy. Krásně se na to koukalo. 8:1  Výkon v této části byl vynikající a potvrdil suverenitu našeho týmu a vládu nad celým turnajem.  Ještě jsme, z povinnosti odjezdili nájezdy o mohli se vrhnout do víru oslav ŠAMPIÓNŮ.

 

TJ Stadion Nymburk  :  HC Mountfield HK      4:2/8:1    s.n.  0:2

Branky: Koubek 5, Tesařík 3, Skořepa 2, Jaroš, Kulhavy M.

HOŠI DĚKUJEM!  MISTŘI, MISTŘI, MISTŘI…

 

Konečná tabulka turnaje:

1/ TJ Stadion Nymburk        17 bodů

2/ HC Buldoci  Neratovice   12 bodů

3/ HC Mountfield HK              9 bodů  (rozhodlo skóre, protože vzájemný zápas dopadl plichtou)

4/ HC Mountfield HK              9 bodů

5/ SK Černošice                        0 bodů  

 

Objímání, jásání, ceremonie, medaile, poháry, focení a rozzářené tváře vítězů a trošičku zachmuřené, poražených.  Ale nikdo nemusí smutnit. Nikdo neodjel s prázdnou a určitě si všichni turnaj užili. Doufám, že jste se u nás cítili dobře.  Děkujeme za návštěvu a těšíme se někdy příště, zase nashledanou, u nás, v Nymburce  na turnaji.

Veliké díky všem kdož jste přiložili ruku k dílu, fandili, či se jinak zůčastnili tohoto báječného setkání nejmenších hokejistů. Tak… někdy zase nashledanou.

Skončila sezona 2016/2017 pro nás krásně… a vůbec… celá sezona s Lvíčky byla úžasná.

Teď si trošičku od hokeje odpočinem ( já už to potřebuju jako sůl)  a za „chvilku“ nanovo!

Tesák

Teď si trošičku od hokeje odpočinem ( já už to potřebuju jako sůl)  a za „chvilku“ nanovo!

Tesák