CIHC Cup 2017

ZS Nymburk 17.6.2017

Letní počasí, příprava na suchu v plném proudu a k tomu „rozptýlení“ na ledě… no není to nádhera.

Turnaj pořádaný na našem ledě jsme si nemohli nechat ujít a tak jsme se rádi zúčastnili.

Do poslední chvíle nebylo jasné kdo budou naši soupeři  a tak až v předvečer turnaje jsme se dozvěděli co a jak bude.

Kazachstán, Jičín, Nové Město nad Metují  a Česká Lípa jsou soupeři našich Lvíčků a budou nám „házet klacky pod brusle“ v cestě za úspěchem.

Bohužel jsme protentokrát byli bez brankáře a tak do brány museli hráči z pole a vystřídali jsme, v průběhu turnaje hned tři, aby si taky i všichni zahráli. A nutno podotknout, že se své práce zhostili se ctí a tým v nejedné těžké chvíli podrželi! (až na zápas s Jičínem, kde nebylo co podržet).

Naše sestava pro turnaj:

Vlček – Tesařík, Kočvara, Strnad –Bydžovský, Koubek, Toman – Jaroš, Skořepa, Viniklář

 

V prvním zápase nás čekal „exotický „ soupeř z Kazachstánu a vzhledem k tomu, že je náš trenér chodil, na Camp i trénovat, tak jsme věděli, že jsou velmi dobří a že mají vynikajícího gólmana. A tak jsme, i trochu s obavami  nastupovali k tomuto mezinárodnímu zápasu, na který se naši Lvíčci tak dlouho těšili. Ale veškeré obavy se rozplynuly už po úvodním buly, když už v prvním střídání jsme si vytvořili tři obrovské šance, které, ale bravurně vychytal Kazach v brance a potvrdil že bude tvrdým oříškem ho překonat! Vlétli jsme na soupeře a takřka jsme mu nepůjčovali kotouč. Jeden útok za druhým se valil na Kazašskou bránu a gólman se musel předvádět v plné parádě a předváděl úchvatné zákroky a mařil naše šance na zásah do černého.Musel se najít někdo, kdo jeho „kouzlo“ odčaruje a tak po několika střelách a závaru před Kazašskou brankou brankář kotouč neudržel a náš všudybílek Mára doklepl volný kotouč za jeho záda! Huráááá vedeme 1:0. Koulo je pryč teď jen přidat ještě něco navrch a dobře bránit a to se vskutku podařilo, pokračovali jsme ještě s větším úsilím dobývat branku soupeře, dobře jsme zachytávali protiútoky  a vůbec jsme mu nedovolovali se dostávat do vyložených šancí! Hráli jsme super zápas a když se nám v první části podařilo ještě dvakrát rozesmutnit Kazachy , vyhráli jsme první část 3:0 a co bylo třeba chytit, Váša chytil!  Bravo Lvíčci.

Druhou část jsme začali se stejnou vervou jako tu první a byl to luxusní výkon. Drželi jsme soupeře na dištanc a moc jsme ho k naší brance nepouštěli i když jeho snaha gradovala a semo tamo naší branku ohrozili, ale Váša v naší bráně byl spolehlivý a chytil i dva nájezdy. V této části jsme přidali další dvě branky a Kazachům se podařilo skórovat pouze jednou  2:1 pro nás!!( a to jsme ještě neproměnili dva nájezdy) Luxusní výkon… luxusní výsledek… nádherné branky  a  krásně  se na to dívalo! To že jsme prohráli nájezdy 0:2 nás vůbec nemuselo mrzet a na to, že soupeř , 14 dní v kuse,  trénoval na ledě a my v podstatě vůbec, je ten výsledek o to cennější!!  Jsme na Lvíčky moc pyšní!!

Kazachstán  : Nymburk                         0 : 3/ 1 : 2   s.n. 2:0

Branky: Toman 2, Strnad 2, Koubek

 

Do druhého zápasu jsme přestrojili gólmana a tak v brance bude Kočvi. Čeká nás další neznámý soupeř Jičín.

Sestava: Kočvara – Tesařík, Vlček, Strnad –  Bydžovský, Koubek, Toman – Jaroš, Skořepa, Viniklář

Naši namlsaní Lvíčci nastoupili s velkým sebevědomím a soupeři dali pocítit svoji sílu a hned zkraje ho začali „cupovat“ na kusy! Již po prvních dvou střídáních to bylo tři nula  a nováček v brance Jičínských v podstatě jen lovil a lovil a spoluhráči mu moc svoji hrou nepomáhali a tak se skóre vršilo, až na propastných 15:0 po první části. Asi nemělo smysl dále pokračovat tímto způsobem a tak dostali Lvíčci, pro druhou část „příkaz“ branku vstřelit,  pouze po nejméně dvou přihrávkách. Stejně se hrálo jen na jedné polovině kluziště a Kočvi v brance si mohl klidně „ustlat“. Chvíli to trvalo, než si to sedlo a začlo to zase padat. Přeci jenom jsou  naši hráči zvyklí hrát více individualisticky, ale nakonec  to, ač někteří „frflali“, padat opět začalo a některé branky po několika přihrávkách byly luxusní . V druhé části jsme Jičínským nadělili 8 kousků a byli jme tak laskaví a dovolili jsme jim, se alespoň jednou zaradovat ze střeleckého úspěchu.  8:1, ale Kočvi neměl celý zápas co dělat.  Nájezdy nám nejdou a tak až čtvrtá série rozhodla o našem vítězství 1:0.

Získli jsme plný počet bodů a vykročili jsme za některou z medailí.

Jičín  :  Nymburk                0:15/1:8       s.n. 0:1

Branky: Bydžovský 6, Koubek 4, Skořepa 3, Tesařík 2, Jaroš 2, Vlček 2, Strnad 2, Toman 2

 

Úprava ledu a čeká nás evidentně těžší soupeř a to Nové Město nad Metují.

Sestava: Kočvara – Tesařík, Vlček, Strnad –  Bydžovský, Koubek, Toman – Jaroš, Skořepa, Viniklář

Trochu zaskočení Lvíčci, nástupem Novoměstských, museli přepnout na jiný level, než v předchozím zápase a to chvíli trvalo a tak se soupeř ujal vedení a postavil nás do nové role, kterou jsme v tomto turnaji ještě neokusili. Pomalu jsme se zvedali z úvodního „úderu“ a nesmírnou bojovností se nám podařilo skóre otočit a musím přiznat i celkově, v této části ubránit, když soupeř soustavně dotíral na naši svatyni. Kočvi se měl co ohánět a nejednou při nás stálo i štěstí, když kotouč prosvištěl (proklouzal) jen těsně kolem tyček naší klece! Ale podařilo se a první část jsme vyhráli 2:1.

Druhá část nám nevyšla podle našich představ, i když jsme se ujali vedení. Dobře chytající gólman soupeře, nás „držel pod krkem“ a chránil svoji klec seč mu síly a um stačily. Dostali jsme dva góly a soupeř stále hrozil. Přesto jsme i my neustále zaměstnávali gólmana hostí, ale tentokráte byla naše muška vychýlená a co bylo přesné stačil zlikvidovat gólman. Soupeř zvýšil na 3:1 a to naše hráče opět namotivovalo. Vrhli se do útočení a byla to oboustranně výborná podívaná. Snížili jsme na 3:2 a hnali se za vyrovnáním, ale jak už to bývá v tlaku se zapomíná na zadní vrátka a tak jednu z našich „děr“ v obraně soupeř v závěru využil a uzavřel skóre této části na 4:2 v jeho prospěch!   Nájezdy naše klasika…  prohráli jsme je 2:1

Druhá část zápasu se nám výsledkově nepovedla  ale bojovnost a snaha, s výsledkem něco udělat, tam byla!

Nové Město nad Metují   :  Nymburk         1:2/4:2  s.n. 2:1

Branky: Tesařík, Vlček, Koubek, Skořepa

Máme dlouhou přestávku a pak nás čeká souboj o vítězství v turnaji… stačí nám ve vzájemném zápase,  získat více bodů než soupeř.

 

Delší přestávky mezi zápasy nám sice nesvědčí, ale určitě se s tím popasujeme. Převlékáme opět gólmana.

Sestava: Koubek  – Tesařík, Kočvara, Strnad –  Bydžovský,Vlček , Toman – Jaroš, Skořepa, Viniklář

Začala bitva o každou píď ledu. Těžký soupeř nám docela zatápěl, ale my jsme nezůstali nic dlužni a dobrým bruslením jsme nejednou dostali soupeře do úzkých a dařilo se nám naplňovat předsevzetí, zbytečně neinkasovat.  Dvakrát se nám podařilo rozvlnit síťku za zády soupeřova gólmana a vedení 2:0 bylo příslibem na dobrý výsledek v této části. Soupeř sice snížil, ale nám se opět podařilo odskočit o dva góly. Bohužel se nám nepovedl závěr této části a dvakrát jsme museli lovit i my a tak se nakonec, po bitvě, zrodila v této části remíza 3:3. Škoda… měli jsme to moc dobře rozehrané. Vzhledem k tomu, že Lvíčci byli informováni o situaci a věděli, že musí získat více bodů ve vzájemném zápase, pokud možno obě části vyhrát, jejich nálada podstatně, po této části, klesla a projevilo se to i na zápalu do hry. Nic ale nebylo ztraceno a musí se hrát o každý bod. Chvíli trvalo než se Lvíčci zase „chytli“ a začali předvádět bojovný hokej. Ale to už soupeř vedl a museli jsme dotahovat ztrátu. A to nám Českolipští ještě jeden přidali. A teď teprve začali Lvíčci bojovat. Rozpoutala se bitva a nám se podařilo srovnat na 2:2. Bohužel jsme opět rychle inkasovali a jsme zase  o krok zpátky. Tlačíme se za vyrovnáním, ale soupeř opět udeří a zaskóruje. Nám se nepodaří proměnit dva nájezdy a tak trestá Lípa a zvyšuje na 4:2. Velikou bojovností se nám podaří snížit na rozdíl jediné branky ale to už si Lípa pohlídá a na cestu z turnaje nám nafasuje ještě jeden poslední kousek do našeho čeřenu. Po bitvě  5:3 pro Lípu, když jsme neproměnili dva nájezdy!  Samostatné nájezdy jsme tentokráte zvládli a po pěti sériích jsme zvítězili 2:1!  Vzhledem k tomu, že mají na závěr nejhratelnějšího soupeře v turnaji, jsou zřejmě na vítězné cestě! My musíme čekat, jak dopadne souboj  Kazachstán : Nové Město. Ale placku máme už tutovou. Jde jen o to jaká bude. Budeme fandit Kazachům,protože máme lepší vzájemný zápas a to by nás posadilo na druhej flek, při stejném počtu bodů.

Jen poznámečka: Lípa sice hrála výborně, ale evidentně měli v týmu několik podstatně starších hráčů, což jsme se nakonec rozhodli neřešit a necháme to na morálce vedení týmu České Lípy.

A nebyl to jen názor našeho týmu…

Česká Lípa  :  Nymburk        3:3/5:3     s.n.  1:2

Branky: bohužel jen z první části, druhá mi v zápalu boje unikla ! Vlček 2, Toman  +3další!

 

Kazachové svůj zápas vyhráli a tak nás poslali pro stříbrné medaile a sami si vybojovali bronz. Zlato bere Česká Lípa, když svůj poslední zápas zvládla s přehledem vítězů.

Čtvrté Nové Město nad Metují a pátý skončil Jičín.

Byl to krásný turnaj kde naši Lvíčci opět předvedli, že nám v nich roste řada nadějných hokejistů. Předvedli výbornou hru plnou výborného  bruslení a zejména  první zápas s Kazachy byl výkon přímo EXCELENTNÍ a srdíčko jen plesalo jaké máme borce, když více jak polovina byli hošíci mladší dané kategorie turnaje!!!  BRAVO LVÍČCI  jen tak dál. 

Jste borci a za mě klobouček!

Tesák