VI. turnaj Lvíčat – minihokej 2009 a ml.
ZS Nymburk 2.12.2017
Naše sestava: Vlček – Kočvara, Bydžovský, Strnad, Tesařík, Koubek, Jaroš , Nedbal
Pořadí v turnaji:
1. HC Slavia Praha
2. BK Mladá Boleslav
3. HC Vlci Jablonec nad Nisou
4. HC Nymburský Lev
5. HC Chrudim
6. HC Příbram
Odehráli jsme turnaj se silnými protivníky vyrovnaně a nemusíme se za svůj výkon vůbec stydět, i když Lvíčci asi pomýšleli výše, čtvrté místo vyjadřuje situaci na ledové ploše a sílu soupeřů v turnaji. Nakonec vyhrála Slavia, která s přehledem porazila našeho přemožitele ze semifinále Mladou Boleslav. My jsme těsně rupli, s Vlky z Jablonce v boji o třetí místo a v boji o páté místo porazila Chrudim tým Příbrami celkem jednoznačně!
Vydařený turnaj,kdy se nám podařilo obsadit tento, týmy přibližně stejné výkonnosti, což kvitovali i naši soupeři. Hlavně nikdo nikoho „nekosil“ rozdílem několika tříd a hrály se celkem vyrovnané zápasy. Za turnaj jsme sklidili pochvalu a poděkování od soupeřů, kteří odjížděli domů s pocity uspokojení a turnaj splnil jejich očekávání nad míru vrchovatou.Zejména představitelé Slavie byli nadšeni ze systému turnaje a svižného průběhu, bez zbytečných hluchých míst, bez ohledu na jejich umístění.
Poděkování všem, kdož se podíleli na hladkém průběhu turnaje. Díky
Podrobnosti k zápasům až po neděli. ( zápis jsem nechal v kabině a o víkendu již nebudu)
Příští týden zajíždíme na KL do Velkých Popovic, kde nás čekají domácí a Kralupy.

Naše zápasy v turnaji:
Zápasy ve skupině
Nymburk : Mladá Boleslav 1:2/2:2 s.n. 2:2
Branky: Bydžovský 2, Tesařík, Kočvara
Hráli jsme ospale a nepodařilo se nám proměňovat šance, které jsme si vytvořili, i s přičiněním výborného gólmana Boleslavských. Vyrovnaná bitva o první body v turnaji.
Nymburk : Jablonec 3:7/4:4 s.n. 1:1
Branky: Tesařík 3, Koubek 2, Jaroš, Bydžovský
Vlci hráli chytře a měli ve svém středu několik skvělých hráčů, kteří dokázali využívat našich zaváhání a své šance, na rozdíl od našich střelců, i proměňovali. Opět měli vynikajícího gólmana.
Ve skupině jsme skončili třetí a ve 1/4finále narazíme na Chrudim, která se prezentuje velice dobrým výkonem.
1/4finále
Nymburk : Chrudim 2:0/3:3
Branky: Bydžovský 3, Jaroš, Vlček
A byla to bitva, kdy se hrálo docela zostra z obou stran a nám se podařilo dvakrát , v první části, zaskórovat, soupeře ubránit a získat pro sebe výhodu do druhého dějství. Soustavně jsme vedli a soupeř dorovnával. Rozhodčí nechával hře volnost a zbytečně nepřerušoval a tak semo, tamo pustil i nějaký ten ostřejší zákrok, ale na obě strany… prostě se přiostřilo! Trenér hostí měl neustálé hlasité připomínky na rozhodčího, který ho přijel několikráte „umravnit“ až to vyvrcholilo cholerickým výstupem trenéra hostí se závěrem, že odvede děti do kabin!!! Nakonec zůstali a dohráli zápas se ctí, a když se jim nepodařilo proměnit svůj závěrečný tlak ve vítězný gól ve druhé části, remizovali jsme 3:3 a postupujeme, po bitvě, ale zaslouženě, do semifinále turnaje! Ale byla to „estráda“. Dle mého názoru, zcela zbytečná, i když měl trenér hostí v mnoha věcech pravdu. A to jeden z našich hráčů neustále „přiléval olej do již hořícího ohně“, svými zákroky. Ale nařčení z ovlivnění rozhodčího a zmanipulování zápasu v náš prospěch rezolutně odmítám!!
Prostě, na tohoto trenéra jsem dostal avízo i od rodičů hráčů Chrudimi a vše se potvrdilo do puntíku. U mě prohrál tím, že ponoukal, v závěru zápasu, své hráče aby „šli našim do těla“, spíš to vyznělo, jako SEJMI HO! a to už je „přes čáru“!!
A ještě poznámka a střela do vlastních řad: Lvíčci ani nevěděli (nikdo je neinformoval, a snad ani nemotivoval) že vyhráli velice důležité utkání a tímto vítězstvím, že postoupili do boje o velké medaile a poháry. Stáli tam jako tvrdé Y a vůbec netušili. Místo aby se radovali a skončili na „valné hromadě“ !! To se už nikdy nesmí stát, aby kluci nevěděli o co hrají!
Semifinále
Nymburk : Mladá Boleslav 1:4/1:3
Branky: Bydžovský, Vlček
Na Bolku nám to prostě nejde! Mají vynikající gólmany a my to na ně neumíme. Hrajeme zcela vyrovnané partie, někdy jsme i herně lepší, ale vždycky nám tam spadne něco navíc, než do soupeřovy klece. Šancí i tentokráte byla přehršel, ale nelepilo nám. A tak jsme s Bolkou zase rupli a budeme hrát o bronz s Jabloneckými Vlky.
O třetí místo
Nymburk : Jablonec 5:6/3:4
Branky: Bydžovský 2, Vlček 2, Tesařík, Strnad, Jaroš, Kočvara
Byl to opět velice vyrovnaný boj a nám se nepodařilo, v první části, udržet vedení a nedlouho před pauzou nás Vlci ztrestali vítěznou brankou. První část jsme rupli o jeden gól 5:6.
Druhá perioda se v podstatě odehrála v režii Vlků, kteří se dostali do vedení a už ho uhlídali až do samého závěru utkání. Nám se nepodařilo proměňovat ani ty nejvyloženější šance a tak se mohli Jablonečtí radovat z bronzu a na nás zbyla zase „brambora“.
V boji o páte místo uspěla Chrudim a poslala Příbram domů s Černým Petrem turnaje.
Ve finále zdolala Slavia Mladou Boleslav a zcela po zásluze si odvezla ten největší pohár pro vítěze turnaje.
VI. turnaj Lvíčat se velice vydařil a vyplácí se nám pečlivá příprava, tak aby turnaje měli „určitou úroveň“ a soupeři se k nám rádi vraceli, nejen si zahrát hokej, ale i kvůli naší pohostinnosti. A to že jinde taky nic nedostaneme pro mě není měřítko. Nastavili jsme určitou „laťku“ a tu chceme udržet!
Tesák