KL ZS Velké Popovice 7.1.2018
Další kolo KL nás opět zavedlo do Popovic, kde na nás čekali , téměř, obvyklí soupeři v této soutěži, a to Domácí Popovice, Slaný a Kralupy, takže nějaké velké překvapování jsme ani nečekali a do turnaje jsme šli s odhodláním ho vyhrát. Největší „vítr“ jsme měli, asi z Kralupských, ale jak se ukázalo, zcela zbytečně.
Tentokráte Lvíčci, s jedním novicem v sestavě, nastoupili soustředěně a dobře si plnili svoje zadané úkoly a od samého začátku turnaje nepřipustili žádného soupeře do vedení v zápase a kontrolovali vývoj všech třech utkání.
Naše sestava: Kulhavy L. – Bydžovský, Vlček, Strnad, Kočvara, Tesařík, Koubek, Viniklář, Šedivý
V prvním utkání nás čekal soupeř ze Slaného a podle informací od jejich vedení přijeli s torzem týmu, když museli doma nechat až 6 dobrých, nemocných, hráčů. Ale nehráli vůbec špatně a nenabízeli našim Lvíčatům moc prostoru ke hře. Ale když tam spadl první gól, tak se to rozjelo a schytali v první části klasického bůra. 5:0 po první periodě a bylo v podstatě „vymalováno“.
V druhé části Slánští přitvrdili a i když si dali i první góly, stejně schytali půltucet ve druhé části. 6:3. To Lvíčky trochu ukolébalo a tak už to nepadalo tak hojně, ale přesto jsme i tuto část vyhráli, tentokráte 2:1. Celkově jsme vyhráli 13:4 a mohli jsme „vyrazit“ na domácí tým!
Nymburk : Slaný 13 : 4 5:0/6:3/2:1
Branky: Koubek 5, Vlček 3, Kočvara 3, Tesařík, Strnad

Souboj s domácími měl předehru v tom, že domácí tým uhrál remízu s Kralupy a byla to „velká sláva“. A tak byli domácí nabuzeni i na nás. Ale Lvíčci začali pálit ostrými hned zkraje a tak vzali domácím vítr z plachet a postavili je od samého začátku do role „přihlížejících“ i když k našemu překvapení, se snahou dát nám co nejvíce gólů. Zejména hráč s číslem 21 byl skvělý ( ročník 2010), který obstaral, sám, i většinu Popovických branek!
Střílelo se ostošest a tak skóre po první třetině bylo 8:4. Druhá část byla opět pod naší převahou a gólman domácích opět osmkrát lovil ze své sítě a tentokrát jsme dovolili soupeři jen tři zásahy do černého. A je tu třetí část a opět naše volnější tempo a snaha zahrát si se soupeřem ťukec, takže to tam už tak nepadalo, ale stejně jsme ve třetí periodě vyhráli 5:3!
Celkově 21:10 a ta desítka od Popovic je velikánské překvapení, s ohledem na to, co hráli v předchozích turnajích!
Nymburk : Velké Popovice 21 : 10 8:4/8:3/5:3
Branky: Strnad 7, Vlček 5, Tesařík 3, Kočvara 3, Bydžovský 2, Koubek
Úprava ledu, krátký odpočinek a jde se na Kralupy, které dnes nejsou, asi ve „své kůži“.
A úvod utkání to ihned potvrdil a už jim to tam létalo. Tucet gólů za třetinu a obdržený pouze jeden. Naši ostrostřelci se činili a 12:1 po první části je toho důkazem.
Druhá část probíhala ve stejném duchu, jen s tím rozdílem, že Kralupští lépe bránili prostor u vlastní branky, ale i tak jsme jim „našupali“ dalších osm kousků a obdrželi jsme opět jen jeden.
Ani výkonnostní vzedmutí Kralup ve třetí části na našem vítězství nic nezměnilo, i když si malí hokejisté od Vltavy zaslouženě vydobyli remízu v poslední části utkání… 4:4. Celkově jsme vyhráli 24:6 a Lvíčci si na závěr mohli odklepat a odpočítat poslední vteřinky úspěšného turnaje. Na vedlejším ledě došlo k velikému překvapení a domácí „Kozlíci“ porazili zcela nečekaně Slaný a mohli si vychutnat opojné vítězné oslavy ! Veliký progres domácích.
Nymburk : Kralupy n. Vltavou 24 : 6 12:1/8:1/4:4
Branky: Kočvara 7, Koubek 5, Strnad 4, Bydžovský 4, Vlček 3, Tesařík
Bez problémů jsme si poradili se všemi soupeři a potvrdilo se, že když hráči plní, to co se jim „naordinuje“ tak že to i funguje! Nedostatky se najdu vždy, ale podle ohlasů, mezi našimi soupeři v KL, jsme zařazeni mezi ty silnější a když se zadaří jsme schopni porážet i ty nejsilnější. A to je dobré zjištění a potěší to.
V dalším kole KL zajíždíme 21.1.2018 do Příbrami se dvěma týmy „A“ a „B“!

Tesák