Přátelské utkání s HC Slavoj Zbraslav
ZS Nymburk 11.3.2018
K přátelskému utkání jsme si pozvali našeho posledního, finálového soupeře, z domácího turnaje
HC Slavoj Zbraslav.
Měli jsme dvě a čtvrt hodinky ledu, tak jsme se snažili toho využít plně.
Nejdříve si zahrajeme, klasicky, minihokej a pak první utkání na velké 2x 20 min. čistého času.
Naše sestava: Kulhavy L. – Vlček, Kočvara, Strnad, Tesařík, Koubek, Nedbal, Kulhavy M., Skořepa, Viniklář, Toman
Utkání v minihokeji probíhalo zcela vyrovnaně a potvrdilo se nám, že pozvat si tohoto soupeře byla dobrá volba. Šance se rodily na obou stranách a hra se přelévala od branky k brance. Hrál se svižný hokej, kdy jsme měli více štěstí v koncovce a po třetinách 3:2, 3:2 a 2:2 jsme dospěli k vítězství 8 : 6 a tak se Zbraslavským nepodařila odveta za prohrané, pohárové, finále. Po dobrém výkonu a asi i zaslouženě, jsme dokráčeli k úspěšnému konci utkání.
Nymburk : Zbraslav 8 : 6 3:2/3:2/2:2
Branky: Skořepa 3, Toman 2, Tesařík s.n., Strnad, Vlček
Úklid ledové plochy , mezitím velká porada a jde se POPRVÉ na VELKÉ!!
Již při prvním vhazování bylo zřejmé, že soupeř „ ví o co jde“. Rozhodčí porovnal naše „vykulené“ hráče a začal „opravdový hokej“, se kterým nemají naši Lvíčci pražádné zkušenosti.
K našemu velkému překvapení se bylo na co koukat a padali i krásné branky. Přišly i první ofsajdy, první zakázané uvolnění, první vyloučení, první využitá přesilovka, brejky… ale soupeř byl takticky o krůček dál a dokázal toho využívat. Skóre se v první části přelévalo z jedné strany na druhou až skončila první část 5:5.
Do druhé části nastoupil soupeř rozhodně s větším zaujetím a jednoduchými akcemi nás přehrával ve středním pásmu, kdežto náš přechod do útoku se utápěl v přílišném držení kotouče, čehož dokázal soupeř využívat už v našem obranném pásmu, připravoval nás o kotouč a vytvářel si jednu šanci za druhou. Sic jsme se snažili, ale naše taktická nevyzrálost „nahrávala“ soupeři. Málo jsme si nahrávali a hráči hodně ztráceli kotouče i když měli dostatek času rozehrát, nečinili tak a Zbraslavští „na číhané“ ujížděli, po dlouhých přihrávkách, do brejků a proměňovali je. Zbytečně jsme drželi kotouč ve vlastním obranném pásmu, místo toho, abychom vyhodili do středního pásma a tam se o něj „porvali“. A tak se stalo, že jsme druhou část prohráli 2:5 a Zbraslavští se mohou zcela zaslouženě radovat z vítězství 7 : 10.
První velké utkání jsme sice prohráli, ale rozhodně jsme nepropadli. Kluci si vyzkoušeli jaké je to střídat při hře, jak daleko všechno je a jak to dá „zabrat“. Už to nebude taková „brnkačka“ jako na malé!
Nymburk : Zbraslav 7 : 10 5:5/2:5
Branky: Kočvara 2, Koubek 2, Skořepa 2, Kulhavy M.
Vyloučení: 4:1 Využití: 0:1
Po zápase se jely samostatné nájezdy:
Nymburk : Zbraslav 6 : 3
Za nás proměnili: Tesařík, Koubek, Kulhavy M., Skořepa, Viniklář, Toman
Moc dobrá zkušenost s výborným soupeřem… určitě to zopakujeme.
Za týden, v neděli 18.3. od 10:00hod hrajeme domácí turnaj.
Tesák