ZS Nymburk
8.4.2018
X. turnaj Lvíčat 2009 a ml.
Na jubilejní turnaj Lvíčat přijaly naše pozvání týmy: BK Havlíčkův Brod, HC Berounští Medvědi,
HC Stadion Litoměřice, HC Merkur Říčany, HC Kobra Praha a my jsme jim, doufám byli dobrými hostiteli.
Boje ve skupinách probíhaly +- podle našich předpokladů a tak bylo, už z počátku turnaje vidět, kdo na tom jak je a co se dá očekávat od play off zápasů. Skupiny s přehledem vyhrály týmy Říčan a Havlíčkova Brodu a měli tak výhodu delšího odpočinku , před play off. s bonusem postupu rovnou do semifinále turnaje. Ostatní účastníky, vč. nás, čekalo zrádné čtvrtfinále, o možnost, zahrát si o velkou placku a pohár.
První zápas: Poprvé s tímto soupeřem
Nymburk : Havlíčkův Brod 0 : 3/ 4 : 7 s.n. 2 : 2
Branky: Bydžovský2, Koubek, Kulhavy M.s.n. Bydžovský, Koubek
Čekali jsme kvalitu a tu soupeř předvedl. Jeho hráči si s našimi stále „neprobuzenými“ Lvíčky pohrávali jak kočka s myší a válcovali nás. S vypětím všech sil jsme uhráli ještě lichotivých 0:4 v první části, ale nebylo to od nás , to pravé ořechové. Ve druhé části se náš výkon trochu zvedl, ale i když se nám dařilo ve skóre, jakž takž držet krok, soupeř byl přeci jen o kus lepší a pojistil si výhru i v druhé části utkání 4:7. V nájezdech jsme remizovali 2:2 a jdeme do dalšího utkání bez bodu na svém kontě. Brod potvrdil své kvality a pasoval se, předvedenou hrou, na favorita turnaje. Výborný tým!
Druhý zápas:
Nymburk : Litoměřice 5 : 4 / 10 : 2 s.n. 1 : 2
Branky: Skořepa 6, Vlček 3, Strnad 2, Tesařík 2, Koubek, Jarošs.n.Kulhavy M.
Stále ospalí Lvíčci, se ne a ne „probudit“ a tak nám i soupeř z Litoměřic, v první části, zle zatápěl. Pomalu jsme se , ale začali „zvedat“ a s vypětím všech sil jsme dotáhli, první část, do vítězného konce… sice těsně, ale vítězně! 5 : 4
Druhá část už byla jiná píseň. „Snění“ jako by zmizelo a probuzená Lvíčata se zakousla do soupeře z plných sil a nedali mu dýchat celou druhou část. Útok stíhal útok a góly, v síti Stadionu přibývaly jak na běžícím pásu. Lvíčkům se podařilo skóre zakulatit až na 10:2 a celkem v klidu jsme si dokráčeli pro další dva body do tabulky. Na nájezdy jsme prohráli 1 : 2.
Máme 4 body a budeme čekat jak dopadne následný souboj mezi našimi soupeři.
Havlíčkův Brod neponechal nic náhodě a s přehledem Litoměřické „sfoukl“ jako svíci a nenechal jim ani bod.
Jsme v tabulce druzí a ve čtvrtfinále nás čeká Kobra. Druhé čtvrtfinále si zahrají Beroun a Litoměřice.
Čtvrtfinále:
Nymburk : Kobra 5 : 1 / 6 : 0
Branky: Kočvara 3, Skořepa 3, Koubek 2, Vlček, Strnad, Jaroš
Dá se říci, že Kobru a její výkonnost známe a tak jsme věděli, co nás asi čeká. A vše se potvrdilo do puntíku. Kobry sice zpočátku utkání „kousaly“, ale šikovní, a již plně probuzení Lvíčci mistrně využívali skulin v obraně soupeře a tak s jistotou vyhráli první část čtvrtfinále 5 : 1.
Klidnou hrou, plnou útočení na brankáře Kober, jsme celkem s přehledem zvládli i druhou část utkání a soupeře jsme nepřipustili, k tomu, aby nám zacílil, byť jen jedinkrát do naší svatyně, která zůstala v této části utkání, neposkvrněna. V klidu a s jistotou jsme Kobrám nasázeli půltucet a jdeme do boje o velké placky a poháry. 6 : 0
V druhém čtvrtfinále fiknul Beroun Litoměřice a tak Kobra s Litoměřicemi budou hrát o pátý flek a semifinálové dvojice tvoří: Nymburk : Říčany a Havlíčkův Brod : Beroun
Semifinále:
Musím dopředu přiznat, že jsem byl minulý týden Říčanského soupeře očíhnout, na turnaji v Poděbradech a tam se předvedl ve vynikajícím „světle“ a celý turnaj nakonec vyhráli, když v semifinále porazily na nájezdy výbornou Boleslav a ve finále pak s přehledem převálcovali domácí Poděbrady. Měli jsme se na co těšit!
A byla to bitva jako řemen, bojovalo se o každou píď ledu a nikdo nedal nikomu nic zadarmo.
Již od počátku utkání bylo jasné, že branek, asi mnoho padat nebude, protože, na obou stranách se dobře bránilo a gólmani tasili jeden skvělý zákrok za druhým. Hra byla celkem vyrovnaná a když se k nám nejdříve přiklonilo štěstíčko a podařilo se nám otočit mírně nepříznivý stav na naši stranu, zdálo se, když do konce zbývala troška času, že se nám podaří náskok uhájit… ale nepodařilo se! Soupeř pár vteřin před koncem, první části, vyrovnal na 3 : 3
a začíná se v podstatě znovu od začátku! Škoda… stačilo chvilku vydržet a mohli jsme jít do druhé části s výhodou. No nic… budeme se „prát“ dál!
Druhá část jako by vypadla té první z oka, jen s tím malým rozdílem, že tentokrát se nám podařilo svůj náskok rozšířit na dvě branky a tak bylo pár minut, před koncem docela reálné, že by se to dalo dotáhnout do zdárného cíle. A to jsme ještě spálili několik tutovek, když se Říčanští hnali kupředu a nám se tak otevírala jejich zadní vrátka. Ale měli jsme vychýlenou mušku a tak soupeř stáhl náš náskok na jediný gól. Říká se, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš, ale nám se to povedlo a skončili jsme v ní až po krk! Soupeř, opět několik sekund před koncem vyrovnal na 3 : 3! Bylo to hodně trpké… už jsme se viděli ve finále! Takto nás ještě čeká loterie nájezdů: Soupeř nedal, Tesák dal, soupeř dal, Max dal, Soupeř nedal!!!
JSME OPĚT VE FINÁLE!!! Oslavná hromada u branky a hurá do kabiny, připravit se na Havlíčkobrodské, protože ti v druhém semifinále zválcovali Beroun.
Finále Nymburk : Havlíčkův Brod, o třetí místo Beroun : Říčany, o páté místo Kobra : Litoměřice
Nymburk : Říčany 3 : 3 / 3 : 3 s.n. 2 : 1
Branky: Vlček, Bydžovský, Koubek, Skořepa, Kulhavy M., Kočvara s.n. Tesařík, Kulhavy M.
FINÁLE
Máme „splněno“, dá se říci že „přeplněno“ a soupeř, který nás čeká, nahání docela „hrůzu“.
Ale už jsme něco odválčili a jak se říká: „Žádný strom neroste do nebe“! A tak jsme vstupovali do finálového klání s tím, že ten „stromek“ trochu seřízneme. Ale asi jsme si na to málo naostřili „nástroje“ a Broďáci na nás vlétli jako uragán a šupali nám jeden kousek za druhým do naší klece a i když se nám podařilo taky dva zasunout, stejně jsme rupli v první části celkem přesvědčivě 2 : 7! „Nebylo co řešit“, soupeř je nad naše síly a i ten druhej flek je výbornej!
Teď nám nezbývalo, než se pokusit o zázrak a vyštrachat ještě poslední zbytky sil, do poslední části turnaje. Zázraky se sice někdy dějí ale tentokráte to na nějaké „zmrtvýchvstání“ moc nevypadalo.
Poslední pokyny na lavičce, „nalití“ trochy naděje a víry ve vlastní síly a můžeme na ně vlítnout!
…a vlítli jsme… byla to bitva, hráči se překonávali a drželi se soupeřem krok… ba co víc, začali jsme si vytvářet více šancí než soupeř a misky vah se pomaloulinku překlápěly na naši stranu
Byl to opět hokej jako řemen a naši kluci se bili, jako velicí lvi, kteří když se zakousnou, už nechtějí pustit! A.. kousali jsme… celkem čtyřikrát a Brodským jsme tentokrát povolily jen dva kousky… senzačně, ale zcela zaslouženě jsme druhou část vyhráli 4 : 2 a zase nervy, jde se opět do nájezdů.
Začíná soupeř … dává a vedou 0:1, Skóřa bravurně 1:1, soupeře vychytala Lea, stále 1:1 a jsme ve výhodě, Šimi s přehledem proměňuje 2:1, soupeř musí dát… a dal! 2:2, máme poslední nájezd, když dáme jsme šampióni! Vašek rozvážně… vytahuje si gólmana k levé tyči a trošičku se štěstím ho přehazuje…je to tááááám… kotouč se třepetá v síti a propuká vítězné šílenství…
Finále:
Nymburk : Havlíčkův Brod 2 : 7 / 4 : 2 s.n. 3 : 2
Branky: Vlček, Bydžovský, Strnad, Tesařík, Koubek, Kočvara s.n. Koubek, Skořepa, Vlček

JSME PRVNÍ, JSME ŠAMPIÓNI, JSME PROSTĚ NEJLEPŠÍ, BRAVO LVÍČCI A DĚKUJEME ZA CELOU SEZONU, JSTE ÚŽASNÍ!!
V boji o páté místo uspěly Litoměřice, šestá je Kobra
V boji o bronz, po velké bitvě, zvítězil Beroun, Říčany skončily čtvrté
Druhý je Havlíčkův Brod
A ŠAMPIÓNEM TURNAJE JSME MY! HC NYMBURSKÝ LEV
Díky všem, kdož jste pomohli, zúčastnili se, nebo alespoň drželi palce.
V neděli 15.4.2018 od 11:30 přátelská utkání DOMA!
A v neděli 22.4.2018 od 10:00 (ještě bude upřesněno, podle toho, který zápas budeme začínat) na Kobře- hraje se na celé!
Tesák