První turnaj na celé kluziště
ZS Kobra Praha 22.4.2018
Přijali jsme pozvání na první turnaj ve „velkém“ hokeji a soupeřem nám byli: domácí Kobra , Lev Slaný a Slavoj Zbraslav, se kterou jsme sehráli, prozatím jediné utkání v tomto formátu!
Zkušeností nebylo rozhodně nazbyt a tak se ani nedalo očekávat, že to bude bůhví jaká podívaná a extrovní výkony. Ale ke všeobecnému překvapení všech přítomných se hrál od začátku velice koukatelný hokej, plný nasazení (někdy až moc), ofsidů až na výjimky, také mnoho nebylo a pohledné akce bavily všechny přítomné. Hráli jsme na dvě pětky a překvapivě se i dobře střídalo. Byla to velice dobrá zkušenost.
Hrálo se 2x 25 min. hrubého času, po skončení 5 nájezdů na každé straně
Naše sestava: Kulhavy L. – Tesařík , Kočvara – Jaroš, Kulhavy M. – Bydžovský, Vlček, Toman – Skořepa, Koubek, Šedivý – Lambert

Nymburk : Kobra 11 : 0 7:0/4:0 s.n. 2:0
Vyloučení: 1 : 2 Využití: 1:0 oslabení: 1:0
Branky: Skořepa 5, Koubek 4, Vlček, Kočvara
Kobra nijak „nepřekvapila“ a od samého začátku jsme ji zatlačili na její polovinu a povětšinou se hrálo v našem útočném pásmu. Dařilo se nám i využívat nabídnuté šance a tak záhy nebylo pochyb o týmu, který v utkání zvítězí. Hráli jsme rychlý, nátlakový hokej, plný závarů, před brankou soupeře a naše přesná muška nacházela cíl na správném místě a to v síti klece domácích. Ti se sice snažili sem, tam něco vymyslet, ale naši bránící hráči nedovolovali Kobrám příliš zakončovat a těch pár pokusů, co prošlo, Lea spolehlivě kryla a nemusela ani tasit nějaké mimořádné zákroky. V klidu jsme si v druhé části navýšili vedení a Lea si připsala první „shutout“ ,v utkání, na velké kluziště! 11:0 Byl zasloužený výsledek a ta nula na vlastním kontě hovořila jasně, že jsme ani bránění nepodcenili! Využili jsme jednu přesilovku a skórovali jsme i v oslabení. Dobrý počin. V nájezdech jsme zvítězili 2:0 a neobdrželi jsme v tomto utkání ani jedinou branku. Výborně Lvíčci.
Čeká nás více jak dvouhodinová pauza, tak uvidíme co to s mládeží udělá.
Po pauze jsme si dali, na rozehřátí, rozcvičku a nyní nás čekají Slánští a ti jsou o poznání silnější domácích, i když svůj první zápas se Zbraslaví prohráli. O to větší budou mít určitě motivaci!

Nymburk : Slaný 5 : 2 3:1/2:1 s.n. 5:4
Vyloučení: 0 : 4 Využití: 1 : 0
Branky: Vlček, Kočvara, Koubek, Bydžovský, Jaroš
Hrál se podstatně vyrovnanější zápas, než duel s domácími. Slánští nám nedali nic zadarmo a bojovalo se o každý kotouč z plných sil. Jen se mi zdálo, že naši Lvíčci, zcela zbytečně, drží kotouč dlouho ve svém obranném pásmu a po jeho ztrátě je pak stojí mnoho sil, nápor soupeře ubránit a kotouč získat zpět do své moci! Ještě „nepřepli“ na velké a mají „své království“ v jednom pásmu, tentokrát ve svém obranném a Lea se musela dost často hodně ohánět, aby udržela střelce soupeře „na uzdě“! Bylo to hodně vyrovnané utkání ale štěstíčku jsme šli naproti ,opět“ více my a tak jsme rozhodli první část utkání ve svůj prospěch a odskočili jsme Slánským, na rozdíl dvou branek… 3:1.
Dramatická druhá část, nás sice držela nadále v sedle drobného náskoku, ale museli jsme být hodně obezřetní a hlídat si zadní vrátka. I přesto měla Lea spoustu práce, ale my jsme nijak s ohrožováním svatyně soupeře nezaostávali a tak bylo stále na co koukat a hráči se již evidentně začínali s velkým kluzištěm „porovnávat“ a lépe se orientovali v různých herních situacích, ale zjištění, že je všechno „daleko“ je pořád nahlodávalo a semo tamo jsme i propadli v bránění a pár samostatných úniků jsme ustáli jen díky bravurním zákrokům naší čapátorky!
Naši hráči pro změnu předvedli několik sólových akcí přes celé hřiště. Opravdu to byla velice koukatelná podívaná se šťastným koncem pro náš tým, když se nám podařilo i druhou část vyhrát a to 2:1! Nájezdy byly velice napínavé a rozhodlo se až v sedmé sérii a zvítězili jsme 5:4!
Prozatím kráčíme turnajem zcela suverénně a neztratili jsme ani jednu část utkání.
Zatím to klape, ale čeká nás, po více jak hodinové pauze, evidentně nejsilnější protivník , Zbraslav.
Tak honem odpočívat, ať na ně máme dostatek sil!
Zbraslav si poradila s domácími, celkem snadno a tak „režie“ turnaje byla dokonalá, protože v závěrečném utkání to bude finále, kdo z koho! Vítěz bere zlato!
Po další rozcvičce, včasný nástup na led, k dokonalému rozbruslení a rozehřátí se na rozhodující boj o metu nejvyšší. To by bylo dokonalé zakončení sezony!
A jde se na to!
Fyzicky vyspělí hráči Zbraslavi působili vedle našich „jedenáctek“ a menších hráčů, jako by se chystala bitva Davida s Goliášem, ale jak známe naše „mrňousy“ ti nedají nikdy, nikomu, nic zadarmo a nikoho se jen tak nezaleknou. A bylo tomu i tentokrát. Bojovalo se z plných sil, na obou stranách kluziště a hrál se parádní hokej. Obě gólmanky museli čarovat, aby uchránily své klece od „poskvrny“ a dařilo se jim to i přes velkou snahu útočících hráčů, na obou stranách kluziště! Bylo jasné, že žádné střelecké hody v tomto utkání nebudou a tak mohl rozhodovat byť jen jediný gól, v té či oné síti! Napětí by se dalo krájet a diváci si zápas velice užívali, ale byly to „nervy“! My jsme se dostali do vedení 1:0, ale soupeř to nechtěl jen tak vzdát a zatlačil nás do našeho obranného pásma a neponechával nám mnoho prostoru pro útočení. Některé naše ztráty kotouče, ve vlastním obranném pásmu, dostávaly Zbraslavské do šancí, ale v naší brance opět čarovala Lea a nedovolila, v první části, rozvlnit síťku za svými zády a tak jsme tuto část vyhráli těsně 1:0. Dobrý počin, ale co to je 1:0 proti takto silnému, dobře hrajícímu soupeři?!
Začala poslední část turnaje a obraz hry byl stále stejný! Naše velká snaha ztéci branku soupeře a Zbraslavští trochu změnili taktiku a snažili se o brejkové situace, když my jsme se vrhli bezhlavě do útoku. Ale, naštěstí naši obránci již věděli co mají hrát a poctivě, i když někdy s vypětím všech sil, se vraceli s ujíždějícími hráči soupeře a nenechávali je v klidu zakončovat. Co prošlo, čapla Lea. A najednou se nám podařil parádní útok a je to 2:0!! Super… je zhruba polovina druhé části a dá se to již uhrát! Síly ubývají na obou stranách, ale „jede se na krev“! Vidina vítězství je dobrý „doping“. A pak se to stalo! Závar před naší brankou, Lea chytá a má kotouč přikrytý pod sebou… rozhodčí upažuje… není! Lea, jak se zvedá, posune kotouč za čáru a rozhodčí mění svoje rozhodnutí a ukazuje do branky! Co se dá dělat gól platí, Zbraslavští se radují a snižují na rozdíl jediné branky a vykřesávají naději na případný obrat.
A my na střídačce jsme udělali chybu, že jsme psychicky rozhozenou lajnu nevystřídali a nechali ji dále na ledě! A to se nám vymstilo a během chvilky je srovnáno! 2:2 a začíná se znova!
Nechtěli jsme opět rozhodovat v nájezdech a tak jsme Lvíčky popouzeli k útočení a rozhodnutí utkání v hrací době. Šance se rodili na obou stranách a když už se zdálo, že se bude rozhodovat v nájezdech, podařila se nám skvělá akce a chvilku před koncem utkání jsme tuto i skvěle zakončili a rozvlnili síťku za zády vynikající brankářky soupeře… 3:2 pro nás a těch pár vteřin už doběhlo aniž by se znovu rozehrálo! Nájezdy už jsme „jen doklouzali“. Jsme opět vítězové a zcela zaslouženě si jdeme pro zlaté medaile. Zdobila nás bojovnost, víra ve vlastní síly a neutuchající touha zvítězit i v tomto, pro nás, prvním historickém turnaji ve „velkém hokeji“ . Můžeme být na ten náš „potěr“ nesmírně pyšní, že se dokáží „porvat“ o vítězství srdcem a vidět pak jejich rozzářené tváře, je pro nás všechny, veliká odměna za ten strávený čas u ledu s našimi Lvíčky.
Nymburk : Zbraslav 4 : 2 1:0/3:1 s.n. 1:3
Vyloučení: 2:2
Branky: Skořepa 2, Koubek, Kulhavy M.
Ukončili jsme proběhlou sezonu a na závěr jsme vyhráli turnaj na malé i první turnaj na velké.
Byla to velice úspěšná sezona a výsledky byly až nad očekávání velice dobré. Hodně dlouho budu ještě vzpomínat na turnaj v Novém Městě n Metují, kde jsme s torzem týmu dokráčeli v turnaji až do finále luxusně obsazeného turnaje. To byl asi nejsilnější zážitek z této sezony. Sehráli jsme výborně krajskou ligu a naše domácí turnaje měli vždy velký ohlas a naše výsledky v nich byly vynikající. Je na co navazovat a tak se již těším na sezonu příští i když jedno přání bych měl! A to… aby nás bylo víc… ale to je asi nesplnitelný sen…
Tesák