ZS Nymburk 13.6.2018

Modelové utkání s týmem hráčů z Kazachstánu, kteří jsou u nás na Campu.

Suché galeje, nám již lezly moc do hlav i do těl a tak jsme přivítali nabídku na sehrání modelového utkání a odreagování se od „suchých galejí“!

První překvapení (což není u zápasů s Campem nic neobvyklého) nás čekalo v tom, že chlapci z Kazachstánu nemají gólmana a vzhledem k tomu, že jsme s tím nepočítali a bylo nás tak akorát (nikdo nám to neavizoval), tak musel do branky, na jedné straně kluziště, nastoupit  DŘEVÁK!!  Ale aby to bylo spravedlivé, dohodli jsme se, že stranu si po každé části vyměníme a tak týmy hráli střídavě jednu část na DŘEVÁKA a jednu na regulérního gólmana.

Měli jsme dostatek času a tak jsme sehráli čtyři části po 15ti minutách

Naši Lvíčci v kombinované sestavě, vlétli do utkání jako uragán a Kazachové se měli co otáčet a absolutně nestíhali. Hrálo se na jednu branku a Mára si, v naší kleci, mohl „ustlat a schrupnout si“.

Nebýt vynikajícího pozičního chytání DŘEVÁKA, který naše útočníky bravurně vychytával a přiváděl je svým bravurním výkonem a vykrýváním prostorů branky, až k zoufalství, až do té chvíle, než jsme našli jeho slabinu a to pokrývání tyčí. A tak jsme mu tam začali sypat jeden banán za druhým a v této chvíli, špatně bránící hosté jen bezradně přihlíželi našemu hernímu koncertu. Tucet branek za zády zoufalého a často osamoceného DŘEVÁKA byl výsledkem naší nadvlády na kluzišti. Ale i přesto DŘEVÁK „zlikvidoval“ ještě spoustu našich vyložených šancí, když naši osamocení hráči nebyli schopni dostat kotouč za jeho záda . Zaslouží si za svůj výkon velikou pochvalu!

Mára vychytal  shootout  a celkem si v brance „orazil“. 12 : 0 první část

Soupeř přeskládal sestavu a jde se na část č. dvě. My hrajeme na Máru a Kazaši na DŘEVÁKA.

Chvíli trvalo, než se nám podařilo Máru překonat, ale zato hned dvakrát po sobě. Kazaši se viditelně zlepšili, začali více bruslit a odměnou jim byl gól, který vstřelili, po našich čtrnácti kouscích, ve jejich síti! Namlsali se a začali se hnát dopředu, ale se zlou se potázali a dostali přiloženo, po krásných akcích dalších osm kousků, ať Mára dělal co dělal a i když se blýskl mnoha výbornými zákroky, nechávali ho Kazašští spoluhráči, často osamoceně čelit velkému tlaku našich Lvíčků a ti toho dokázali zkušeně využít. Po devíti obdržených brankách dokázali Kazaši ještě jednou, těsně před koncem druhé části, rozvlnit i síťku naší branky. 9 : 2 druhá část.

A jdeme zase útočit na DŘEVÁKA, který nám zmařil, v první části, spoustu slibných gólových příležitostí.

Trenéři  mu o přestávce „poradili“ a utěsnili prostor u tyčí  (třemi pneumatikami!), kde byla přeci jen jeho slabina. A to se ukázalo, jako „rada nad zlato“! DŘEVÁK „získal na sebevědomí“ a ničil naše střelce s bravurou brankáře NHL a hned to bylo znát i na skóre. Sice se nám podařilo jít do vedení, ale s větší „jistotou za zády“ začali i Kazaši semo tamo „zlobit“… a zazlobili! 1 : 1! Vyrovnáno a musíme se snažit, něco vymyslet, jak překonat „zamčenou“ branku hostí. Jedna střela za druhou létají na Kazašskou branku, ale co „nečapne“ DŘEVÁK, letí vedle, nebo nad! Ale přeci jen se zadaří a podaří se nám najít malou skulinku, kterou kotouč proklouzne do sítě. Ale tato část byla dosti vyrovnaná a Kazaši jdou zarputile za vyrovnáním, což se jim i povedlo    2 : 2! Do konce třetí části zbývají již jen +- dvě minutky , ale Lvíčata nechtějí , byť jen remizovat a tak se pustí do drtivého náporu. Dáváme na 3 : 2 a zbývá již jen jedna minuta. Soupeř neproměňuje šanci na remízu a tak je po „zásluze potrestán“! Tři kousky v poslední minutě stanovují skóre na 6 : 2 ve třetí části, i když se dlouho zdálo, že to bude tak, tak.

Měníme opět strany a  jdeme do poslední části s odhodláním nepokazit si reputaci a chceme opět vyhrát. Naše hokejová výkonnost je podstatně vyšší, než soupeřova, i když by se i u nich někteří jedinci „dali použít“ i v našem výběru. Kazachům nebylo dnes co závidět, protože na ně vlétla hladová šelma a chtěla se nasytit, co hrdlo ráčí. (asi zapracovala i pauza od hokeje a chuť si to užít plnými doušky)

V poslední části jsme již nedopustili nějakou „senzaci“ a ve stejném stylu, jako v celém utkání, jsme si dokráčeli, pohodově, pro další úspěšný díl celého utkání. Sedm kulí, jako v Sarajevu, dolétlo do klece Kazašského soupeře a my, asi i ze „slušnosti“, jsme mu dovolili skórovat alespoň jednou… pro radost! 7 : 1 v poslední části uzavřelo  naše úspěšné vystoupení v plné tréninkové zátěži a kluci se krásně odreagovali a pobavili se.

Soupeř sice nebyl zrovna silný, ale utkání splnilo hlavní záměr… a to, aby si Kazaši zahráli a pro nás to byla taková „sladká“ změna a odskočení si od drilu letní přípravy, kterou všichni, co chodí, berou naprosto vážně a dá se říci, že i s profesionálním přístupem. Kluci zápas pojali bojovně a byl na nich vidět „hlad po hokeji“ a nadšení , že si mohou po delší odmlce, zase zahrát. Zápas byl odměnou  za výbornou práci v suché přípravě! Dobrá práce Lvíčci.

Dohodli jsme si, že si to, než hosté odletí domů do dalekého Kazachstánu, ještě zopáknem, ale v jiném formátu a trochu se promícháme, aby to mělo větší šťávu!

Celkem jsme hostím našupali 34 gólů a obdrželi jsme jen 5!

Po každé části jsme začínali od nuly, aby průběžný výsledek neměl demotivující účinek.

Lvíčata :  Camp       12 : 0 / 9 : 2 / 6 : 2 / 7 : 1

Sestava: Mára – Vlčák, Strnad, Tesák, Skóřa, Oliver, Filda, Péťa

Branky:  Skóřa 17!!!, Tesák 5, Vlčák 4, Strnad 4, Filda 3, Oliver

Lvíčci… určitě se těšíte zase na „suchou“!!

Tesák