KL 4. třída  1. kolo

15.9.2018  ZS Černošice

Na první kolo KL jsme vyrazili do Černošic a čekali nás soupeři: HC Kladno, SK Černošice a HC Berounští Medvědi.

Do Černošic jsme dorazili v „plné palbě“ s dvaceti hráči do hry!!!! Nevídané!! Velký, dlouhý autobus, díky úzkému příjezdu ke stadionu málem nevytočil křižovatku  a když nás , přeci jen dovezl a vyložil, po obhlídce další trasy bylo jasné, že dál to nepůjde a muselo se vycouvat. Nastupovat domů budeme, pro jistotu na hlavní.

Zázemí stadionu je malé a tak jsme nejen museli posečkat až se odbavili „hobíci“… a tak rozcvička proběhla již před nastěhováním do kabiny… naštěstí do „velké dvojky“, ale i přesto jsme tam byli jako sardinky v plechovce a nebylo tam k hnutí!

Hráli jsme dva týmy „A“ a „B“

Naše sestava:

„A“  Kulhavy L.- Vlček, Kočvara Da., Strnad- Tesařík, Skořepa, Kulhavy M.- Jaroš, Koubek, Nedbal

„B“ Vavřina- Lambert, Toman, Betka- Kořínek, Kříž, Veselý- Kočvara De., Šedivý, Jirásek

 

Prvním soupeřem v letošní KL nám bylo „Jágrovo“ Kladno, tedy HC. Dalo se čekat, že to bude kvalitní soupeř a budeme muset bojovat na „plný koule“ již od samého začátku. Nástup na led, krátké rozbruslení a je tu prní vhazování letošní sezony KL. A Kladýnko na nás vletělo v plné parádě a Lvíčci se nestačili otáčet, aby zachytávali rychlé útoky soupeřů a zejména rychlé přenášení hry. Naši hoši se asi divili v jakém se hraje tempu a trvalo nám dost dlouho, než jsme se přizpůsobili. Ale to už bylo 0:3 a až za tohoto stavu jsme začali hru vyrovnávat i tím, že jsme se nehrnuli jen vpřed, ale snažili jsme se i bránit. Podařilo se nám dvakrát zaskórovat, ale soupeř nám opět odskočil o dva. První část jsme prohráli 2:4 a měli jsme nad čím přemýšlet. Porada, přesuny v sestavě a větší odpovědnost při bránění, to byl úkol do dalšího boje. A zadařilo se! Soupeř hrál stále svoji  hru,  plnou rychlých útoků a nahrávek do střeleckých pozic, ale my jsme nezaostávali a přebrali jsme střeleckou iniciativu a to se projevilo i na skóre. Postupně jsme vyrovnali a dostali  se nakonec  do jednobrankového vedení po druhé části… ta skončila 5:2 v náš prospěch! Však ono to půjde.

Do třetí periody jsme vstoupili s cílem vedení udržet a případně ho i navýšit, ale podmínka byla, dobré bránění. To se nám ale příliš nedařilo a Lea musela nejednou zasahovat proti osamoceným hráčům „Poldovky“. Ale to už jsme jeli na „vítězné vlně“ a vedení jsme si ještě pojistili a i poslední část jsme vyhráli, a to 4:2. Konec ! A můžeme se radovat z první výhry v novém  ročníku KL a návdavkem porazit velmi dobrého soupeře, který hrál velmi atraktivní hokej. My jsme, ale Lvíčci a jen tak se nedáme!

Vyrovnaný  zápas , asi s větší vůlí po vítězství na naší straně.

Nymburk“A“  :  HC Kladno“A“   11 :  9       2:4/5:2/4:3

Branky: Skořepa 5, Tesařík 2, Vlček, Strnad, Koubek, Jaroš

Béčko překvapilo a taktéž zvítězilo, celkem přesvědčivě. Bravo!!

Nymburk“B“  :  HC Kladno“B“      12  :  4     3:1/3:1/6:2

Branky: Betka 3, Toman 3, Lambert 2, Kořínek 2, Kříž, Kočvara De.

 

Po úpravě ledu nás čekají domácí a po jejich výhře v prvním zápase jim stouplo sebevědomí a půjdou do nás určitě naplno!

Další přesuny v sestavách a jde se na to!

Již od prvního vhazování bylo zřejmé, že domácí nás budou „řezat“… a „řezali“… Ale nebylo jim to pranic platné, protože naši „rozjetí“  Lvíčci se nedali a po velkém boji vyhráli první část 5:3, ale soupeř hrál opět skvěle. O to více jsme si mohli cenit toho výsledku!

Druhá část utkání byla hokejová bitva se vším všudy. Útok střídal útok a dívky, v brankách na obou stranách, předváděli skvělé zákroky a kluci v poli se předháněli v bojovnosti. Bylo na co koukat. Po druhé části 3:2, se nám podařilo náskok ještě navýšit a tak jsme šli do poslední části s tříbrankovým „polštářem“ a s odhodláním zápas dotáhnout do vítězného konce.

Ale ouha… dva zbytečné fauly, z toho jeden proměněný nájezd a pak čtyři obdržené góly ve dvou střídáních, nás „sundali ze sedla“ a najednou jsme prohrávali. Prostě chtít dát gól za každou cenu se v této soutěži už nemusí vyplatit, když je soupeř kvalitní. Budeme muset myslet i na obranu!  Vše se, ale ještě podařilo zachránit, dvěma zásahy do „černého“,  a tak jsme v potu tváře uhráli remízu, ze zápasu, který se dal v pohodě vyhrát! Poslední část 2:5.

Opět výborný zápas s výborným soupeřem… tak jsme si tu letošní KL asi představovali.

Nymburk“A“  : Černošice  „A“    10  :  10        5:3/3:2/2:5

Branky: Skořepa 6, Kočvara Da.2, Kulhavy M., Betka

Béčko tentokráte ruplo i díky drobné indispozici gólmana a jeho výměně za náhradníka z pole, ale nebylo to nic dramatického.

Nymburk“B“  :  Černošice“B“           4 : 7          1:2/2:1/1:4

Branky: Betka, Toman, Kořínek, Nedbal

 

Velká pauza a pak nás čekají Medvědi z Berouna. A přišly další změny v sestavách.

Vzhledem k tomu, že času na led nebylo nazbyt (což se dalo i předpokládal, že se to nemůže stihnout), nezbývalo pořadatelům nic jiného než hrát , poslední dva zápasy, jen 3x 10 min.

Beroun nastoupil v brance s „malým“ gólmanem a tak bylo nasnadě toho využít a střílet a střílet a střílet… jak říká Skóřa: „není ranka…není branka! A to se v zápase potvrzovalo zcela!

Začalo se hrát velice svižně, ale naši „nasycení Lvíčci“(o přestávce byla sváča!) trochu ospale, rychlé hráče soupeře, povětšinou jen stínovali a tak jim umožňovali celkem snadno zakončovat a ti toho dokonale využívali.. naštěstí se jim podařilo překonat Leu jen čtyřikrát, nám se bez střelby a při dobré obraně soupeře, podařilo „mrňouse“  v brance pokořit jen dvakrát, ale náš výkon nebyl to „pravé ořechové“. První třetina 2:4 (naštěstí jen…).

Druhá část už byla jiná písnička a již jsme i díky častější střelbě branky dali a to hned tři, kdežto Medvědi se prosadili jen jednou 3:1 a po dvou periodách to byla plichta! Náš výkon byl, ale stále, takový ospalý.

Třetí část byla velice vyrovnaná, ale soupeř dokázal využít našich chyb a po krásných akcích se dostal i do vedení! To byla „horká sprcha“ a vypadalo to, že o vítězství nakonec přijdeme. Pokyn byl jednoznačný: VŠECHNO NA BRANKU!!  A tato taktika se nakonec vyplatila a vrátila úsměvy na naše tváře. I když nezbývalo do konce zápasu mnoho času, podařilo se nám vstřelit tři slepené góly a těsně před koncem jsme se opět dostali do vedení a to nakonec  i udrželi! Poslední část 4:3… vyhráli jsme!!

Ale byl to boj, hlavně sami se sebou, a  i když Medvědi byli výborní ,  mohli jsme si průběh zápasu „lépe pohlídat“. Po ospalém výkonu jsme nakonec vyhráli, ale někteří soupeři by toho určitě dokázali využít a ztrestat nás více než Berounští.

Nymburk“A“  :  Beroun“A“           9  :  8            2:4/3:1/4:3

Branky: Kulhavy M. 3, Tesařík 2, Kočvara, Strnad, Skořepa, Toman

Béčko, ve kterém výkonem vyčuhoval Matěj v brance, dokázalo dalšího soupeře porazit a připravilo pro nás veliké překvapení  Získalo cenné skalpy za dvě vítězství ze třech zápasů! Pro mě veliké překvapení a určitě jsem to nečekal. Matěj kryl i tři sam. nájezdy!!! Bravo

Nymburk“B“  :  Beroun „B“            11  :  9           5:3/3:3/3:3

Branky: Koubek 4, Toman 3, Kořínek 3, Kříž

 

Odehráli jsme šest zápasů a z toho jen jednou prohráli a jednou remizovali. Vstup do KL se nám povedl nad očekávání a můžeme se těšit na další turnaje KL. Hrála se vyrovnaná utkání, u týmů „A“ vysoké kvality  a tým „B“, ve kterém se někteří hráči s takovýmto hokejem, prozatím jen seznamují  zaslouží velkou pochvalu i když na výsledcích se velkou měrou podílel náš začínající gólman Matěj. Bravo Matěji a jen tak dál… bude to ještě lepší. V „A“čku Lea spolehlivě, jak jsme zvyklí, a tým dokáže podržet!

Dovolím si tvrdit, že máme dva kvalitní gólmany  i když jeden je úplný začátečník.

Dobrý turnaj s výbornými výsledky.

Další kolo KL pořádáme doma 29.9.2018 od 11:15 hod

Tesák