XIII. Turnaj Lvíčat

ZS Nymburk 23.12.2018

Třináctka není zrovinka  nejšťastnější číslo, ale my jsme si vzali do hlavy, že to (snad)  trochu změníme a tak jsme si „usmysleli“ uspořádat další turnaj Lvíčat(s pořadovým číslem 13!)… když už byl ten led k dispozici.

Dalo nám sice trochu práce dát všechny týmy dohromady, ale nakonec se to podařilo.

Pozvání na turnaj přijali dva turnajoví nováčci a to HC Hvězda Praha a HC Jaroměř… dále potvrdili: HC Slavoj Zbraslav,  BK Havlíčkův Brod a HC  Merkur Říčany a dalo se očekávat, že naše Lvíčky nebude čekat nic snadného… prostě přijede kvalita! A tak jsme očekávali pernou, poslední, adventní neděli.

 

Lvíčci měli ve skupině oba turnajové nováčky, Hvězdu a Jaroměř a nastoupili v sestavě:

Kulhavy L., Vavřina –Vlček, Jaroš, Skořepa –Tesařík, Kulhavy M., Kočvara-Koubek, Toman,Betka

 

Od samého začátku turnaje bylo vidět, že tentokrát přijely hodně silné a vyrovnané týmy a v obou skupinách se hrály vyrovnané zápasy a každý mohl porazit každého.

My jsme začali sice dobře, ale Hvězda hrála velice kvalitně a tak nám nezbylo, než první část utkání otáčet, což se nám s vypětím všech sil podařilo a udolali jsme hosty 4:3. V druhé části byla Hvězda lepší a dostala se až do tříbrankového vedení! Lvíčata byla, ale hladová po úspěchu, postupně se zlepšovala a stáhla na rozdíl dvou branek.  A pak to přišlo! Zapli jsme TURBO a během krátké chvíle jsme vstřelili tři branky, ale nastal zmatek, protože nebyl otočen ukazatel a náš trenér též nebyl v obraze a tvrdil, že to je 5:5, hosté byli taktéž přesvědčeni o remíze, rozhodčí nevěděl a tak jsme „u ledového stolu“ dohodli 5:5! Za mě jsme 6:5 vyhráli, ale pro klid dalšího průběhu turnaje považuji rozhodnutí za správné. (a pěkně jsem to od našich hráčů „schytal“)

V nájezdech přišla další sporná chvilka, když rozhodčí nesprávně uznal náš první nájezd !Celkově to, na nájezdy skončilo 2:2, ale bylo tu další „dohadovací“ řízení a tento gól nebyl dodatečně uznán, takže jsme prohráli nájezdy 1:2. Máme 3 body a jdeme na Jaroměř.

 

Jaroměř začala ospale a to nám náramně svědčilo. Kluci hráli v klidu, pečlivě bránili a nasypali Jaroměřským, v první části bůra a my jsme nafasovali jen jeden kousek – 5:1… pokud chceme postoupit přímo do semifinále musíme další část zápasu vyhrát!  A zase přišla naše klasika. Soupeř se hodně zlepšil a zvesela nás proháněl… dostal se do vedení 3:1 a přišla opět naše „oblíbená“ disciplína: Otáčet zápas! Postupně jsme přidávali na výkonu, hra se otočila a našim snajprům se podařilo, opět celkem rychle srovnat! Další gól, ale již nepadl a tak to byla opět remíza… 3:3, ale i tak  nám stačilo, k přímému postupu vyhrát nájezdy. Jenže to je naše prokletá disciplína a tak jsme opět rupli 1:2 a musíme čekat jak dopadne zápas Jaroměř-Hvězda.

A čekali jsme celkem dlouho, až do konce posledního zápasu naší skupiny, protože to bylo hóódně vyrovnané, ale nakonec vyhrál každý tým, po jedné části a tak jdeme rovnou do semifinále my!

Čtvrtfinálová klání nám poslala na souboj o finále Zbraslavský Slavoj a tomu máme, z minulého turnaje, co odvádět(porazili nás ve čtvrtfinále) a Lvíčci byli připraveni se pomstít! Druhé semifinále hrály Říčany s Hvězdou. O páté místo si to rozdají Havl. Brod s Jaroměří.

Zbraslav známe, víme co hraje, ale jsme vyrovnaní soupeři. Lvíčci odpočatí, se s plnou vervou vtrhli na soupeře a od samého počátku mače se hnali za vítězstvím, semo, tamo se sice otevřelo, nějaké okénko v obraně, ale nabylo to nic závažného. Slavoj sice vzdoroval, ale my jsme hráli velice dobře a nenechali jsme si vítězství, v první části, vzít a fikli jsme je 6:4!

Dobrý počinek. V druhé části to byla bitva o postup, jak se patří, šancí na obou stranách bylo jako máku, ale gólmani se překonávali seč jim síly a um stačily. Zbraslav hrála výborně jak dopředu, tak i dozadu a průběžně se jim podařilo dostat se do vedení 2:1. Lvíčci dělali všechno pro to, aby nedošlo na nájezdy… (víme jak je „umíme“) a tak se vrhli do útoku s cílem minimálně srovnat! Soupeř náš tlak „nepřežil“ a dostal vyrovnávacího fíka a mohlo jich být i více, ale gólman byl skvělý. Podařilo se nám, ale, přestát bez újmy šance soupeře a tak jsme Zbraslavským oplatili minulý turnaj a poslali jsme je pouze do boje o bronz… 2:2! Jsme ve finále a hrajeme výborně… ale… z druhého semifinále  postoupily Říčany a jak víme ty to na nás umí!

O bronz budou hrát: Zbraslav a Hvězda

V boji o páté místo zvítězil Havlíčkův Brod, Jaroměř obsadila místo šesté.

Bronz pro sebe vyhrála Hvězda a „brambory zbyly na Zbraslav.

 

A je tu velké finále. Říčanští včas na ledě a rozehřívají se… naši nikde! Dávají si na čas, ale to se nám nemusí vyplatit. Víme totiž, že po pauze dokáží být Lvíčci pěkně ospalí. Zřejmě měli důkladnou poradu, tak snad nepropadneme hned na začátku utkání.

Začalo se hrát! Po ledě hráči létají, jako by byli „na péro“, ale rozhodně tomu nechyběla hokejová kvalita na obou stranách. Hráči jeli nadoraz, útok střídal útok, byly k vidění parádní kombinace a gólmani na obou stranách předváděli svoji extratřídu a tasili jeden bravurnější zákrok za druhým. Hrál se úchvatný zápas v obrovském tempu. Nám se podařilo, svojí aktivitou, paralyzovat největší zbraň hostí (přihrávky) a nevynechali jsme jedinou příležitost ohrozit branku Merkuru. V poli jsme byli rozhodně aktivnější, ale gólman hostí dělal, takřka zázraky! A tak se Říčany dostaly do vedení a nám nezbylo, než opět dotahovat. Podařilo se a je to 1:1. 2:1- Merkuru se povedla krásná akce s gólovým zakončením. Lvíčci „jedou na krev“! A… daří se nám srovnatna 2:2,  když jsme ještě neproměnili několik vyložených šancí. Gólman dělal v brance úplná kouzla… neuvěřitelné zákroky. Máme tlak  a chceme evidentně vyhrát tuto část a pak se to stalo! Snad jediná chybička v obranné činnosti a nepohlídání střelce! 17 vteřin do konce první části a prohráváme 2:3!(soupeř nasadil na naší třetí lajnu první a to se mu vyplatilo)  Škoda… dalo se to i vyhrát. Konec 2:3, ale hrajeme skvěle a máme mírnou herní převahu, hraje se luxusní hokej.

Druhá část… začínáme, snad s ještě větším nasazením… radost pohledět… výkony obou týmů hladí po hokejové duši a odehrává se veliké drama, protože my chceme do nájezdů!! Kluci nepodléhají panice a dávají do hry to nejlepší co v nich je! Je to až neuvěřitelné co tito hošíci na ledě zvládají. Bitva vrcholí… sil jako by ti bombarďáci měli na rozdávání. Máme herní převahu, ale „dusí“ nás fantastický gólman soupeře. Ve  snaze zápas zvrátit se objeví i nějaké to okénko v obraně a šikulové z Říčan si vědí rady. Z naší strany je to takové dobývání „Říčanské zdi“,

Kdy sice hrajeme skvěle, celkem dobře spolupracujeme, zakončujeme, ale všechno skončí na té zdi v brance. Ten chlapec byl prostě neuvěřitelný a nepomáhalo ani vytažení, k jedné tyči, přihrávka na druhou a … stejně to stihl!!! Soupeře jsme přehrávali, měli spoustu šancí, ale nic to platno… Říčanští nám opět dali 3 a my jen 2! Dnes jsme si zasloužili vyhrát, ale nutno smeknout i před soupeřem, který hrál taktéž skvěle. Prostě nás ten jejich king v brance vychytal! Říčany slaví vítězství a na nás zbylo stříbro, ale se vztyčenou hlavou!!

Hrálo se určitě nejkvalitnější finále, které jsme za celou porci turnajů pořádali.

Pro mě bylo překvapivé, že i Lvíčci pochopili, že hráli skvěle, ale že soupeř byl prostě ten šťastnější. Nikdo nebrečel, nikdo se nevztekal… prostě pochopili, že sehráli skvělý turnaj a můžou být na sebe hrdí, že do toho dali všechno!

  1. Říčany
  2. Lvíčci
  3. Hvězda
  4. Zbraslav
  5. Havlíčkův Brod
  6. Jaroměř

A Za mě?  Jednoznačně nejlepší turnaj, který se u nás odehrál. Každý mohl porazit každého, nikdo nevyčníval, ani nezaostával. Hrály se hodně vyrovnané zápasy, vysoké kvality a vrcholem všeho bylo fantastické finále, kde kluci, na obou stranách, předvedli v plné parádě svůj hokejový um a vydali se ze všech sil, pro úspěch svého týmu.

Poprvé jsem viděl naše Lvíčky OPRAVDU „tahat za jeden provaz“, kdy šel stranou „úspěch jednotlivce“… vše bylo podřízeno týmu a já jsem z toho byl nadšen! Domů jsem odcházel, asi nejspokojenější, ze všech uspořádaných turnajů… bylo to prostě  super!

Ohlasy na naše turnaje jsou velice kladné, váží si naší pohostinnosti a týmy odjíždějí domů, s tím, že si zahráli výborný turnaj a velice rádi se vracejí, nebo by se chtěli někdy zase vrátit. Našimi turnaji jsme si vybudovali uznání a respekt soupeřů a zvěsti o turnajích se šíří dál a dál. A to, že naši Lvíčci nehrají v těchto turnajích „druhé housle“ to všechno jenom umocňuje. Dělají nám radost a my na ně můžeme být opravdu pyšní a hrdí… JÁ URČITĚ JSEM!! Jsou to moje „hokejová“ vnoučata.

Turnaje by nešlo pořádat bez pomoci všech těch, kteří se jakýmkoliv způsobem na nich podílejí.

Ale dovolím si jedno speciální poděkování, p. Pavlu Novákovi, který si v té časomíře už něco „odseděl“. Zaslouží za to veliké uznání… Pavle díky.

A bez fanoušků by to taky nebylo ono… tentokrát jich bylo docela dost.

Prožili jsme krásný předvánoční den a já jen doufám, že si to naši malí hokejisté užívali plnými doušky aže z té atmosféry, v nich něco zůstalo.

Takže jsme tu třináctku, asi, udělali šťastnou….

Tesák