KLP

První  soutěžníutkání na velké

ZS Nymburk  5.1.2019

V našem prvním, soutěžním, utkání na velké hřiště, nás čekalo derby s HC Poděbrady

Lvíčci se velice těšili na velký hokej, ale jak se později ukázalo, není to tak snadné, bez problémů přepnout z minihokeje na „velké“.

Naše sestava:

Kulhavy L., Vavřina – Vlček, Kočvara, Strnad, Tesařík, Koubek, Jaroš, Skořepa, Kulhavy M., Nedbal, Toman, Lambert, Viniklář, Jirásek

Začali jsme odhodlaně! Soupeř byl, ale od začátku aktivnější a povětšinou nás nepouštěl z našeho obranného pásma, i kvůli tomu, že naši Lvíčci se snažili prokličkovat ven z pásma a povětšinou místo protiútoku, kotouč ztratili a tak se muselo hodně bránit a útočilo se hodně sporadicky, protože soupeř nás téměř do ničeho „nepustil“! A přišlo to co viselo od začátku ve vzduchu… v čase 3:36 jsme dostali první branku, po našem klasickém otálení s odehráním kotouče z předbrankového prostoru  0:1! To naše mladíky nakoplo k větší aktivitě a v podstatě z našeho prvního nebezpečného útoku, po krásné přihrávce, před branku,  bylo srovnáno, v čase 4:03 na 1:1. Střelcem branky byl Koubek, po přihrávce Skořepy. Poděbradští byli stále velice aktivní a dokázali využívat našich chyb. V čase 9:55 to bylo 1:2, když jsme opět neodklidili kotouč a dorážející soupeři, za přihlížení našich hráčů, na několikrát, dotlačili kotouč za záda našeho gólmana! Hrálo se povětšinou „u nás“ a chvíli před koncem první třetiny, v čase 14:13 to bylo již 1:3!  A je tu první pauza.

Ve druhé části jsme se sice již více osmělili i do útoku, ale stále vázlo vyhození, či vyvezení kotouče z vlastního obranného pásma a tak jsme se dostávali pod tlak vlastním přičiněním. Sice jsme již ohrožovali branku soupeře častěji, ale zakončení, nic moc, i díky vícero postavení mimo hru. A tak soupeř trestal! Čas 21:55 a je to 1:4 a v čase 23:51 další fík v naší kleci  1:5… to už jsme měli prohozené gólmany. V čase 26:22 po samostatné akci snížil Vlček na 2:5. Do konce třetiny jsme si vytvořili další brankové příležitosti, nastřelili jsme i tyč, ale soupeř také nezahálel a párkrát jsme s „klikou“ odvrátili nebezpečí. V druhé části jsme byli sice o kus aktivnější, ale hosté  téměř spolehlivě trestali naši nedůslednost v bránění. Je to prostě větší „frčka“ než v minihokeji. Bude se dělat led, tak se jde do kabin, trochu si „odfrknout“, někteří hošíci toho už mají „dost“!

A je tu třetí třetina a my se evidentně dereme více do útoku, se snahou ještě to „zkusit“!

Hosté  si   to, ale nechtějí nechat líbit a tak se „lítá“ sem, tam.  A Poděbradští jsou očividně sehranější a zkušenější a dokáží toho i využívat. Jejich útoky i obranná činnost jsou o poznání na vyšší úrovni než naše hra a tak opět, v čase  32:18 zatěžují naše konto dalším „banánem“ 2:6  a po našich neproměněných šancích, přidávají zanedlouho další!! 32:27…2:7! Asi je hotovo, ale Lvíčci, jak je jejich zvykem, se nevzdávají. Bojují jako lvi a někdy i sami se sebou, ale rvou se dál o výsledek. Ve snaze, soupeře ještě „potrápit“  makají naplno, ale opět to ale! Další fík v naší kleci! 39:23… 2:8. Překvapivě nás to nepoložilo a Lvíčci si zanedlouho zakřičeli také gól, když Kočvi v čase 40:12 prostřelil hostujícího gólmana…3:8  a totéž se v čase 41:54, po střele z levého kruhu, povedlo i Maxovi…  4:8 Soupeř soustavně hrozí, ale už se mu nepodaří skórovat a my jsme taktéž vyšli již naprázdno i když slibné šance byly na obou stranách kluziště.  Je konec, prohráli jsme 4:8. Hosté z Poděbrad se radují a naši smutní Lvíčci, trochu nesměle a rozpačitě, zdraví své příznivce. A bylo jich nezvykle hodně!  Z tribun se ale ozývá potlesk, který dává najevo uspokojení z výkonu. Sice se prohrálo ale nebylo to vůbec špatné… chce to jen nasbírat více zkušeností a nenabízet soupeři tolik šancí, po vlastních chybách, ve vlastním obranném pásmu.

Poděbrady jsouvyhranější a mají jistě určitě větší zkušenosti, s hrou na velké, než my. (a to my…,v podstatě žádné)

My jsme hráli ještě minihokej a soupeř už „na velké“. Pro nás bylo všude daleko a příliš mnoho prostoru. Návrat zpět bolí podstatně více , než na malé, síly docházejí rychleji , vykrýt prostor je podstatně více hokejové práce a bruslení! Ale ono se to zlepší… já Lvíčkům věřím… jsou to bojovníci.

Nymburk : Poděbrady       4 : 8      1:3/1:2/2:3    vyloučení  0/0

Branky: Koubek, Vlček, Kočvara, Kulhavy

 

Příští týden 12.1.od 12:30 nás čeká Mladá Boleslav u nich.

Tesák