KLP

ZS Mladá Boleslav  12.1.2019

Na další kolo KLP jsme zajeli do blízké Mladé Boleslavi a měli jsme se na co těšit. Hrát se bude ve velké hale, na ledě, kde se prohání extraligové týmy. Moc jsme se na to všichni těšili. Soupeř sice budil jakési obavy o výsledek, ale hlavně že si zahrajeme v teple a hezkém prostředí Boleslavské Škoenergo Areny.

Hrát budeme se dvěma gólmany, dvěma obrannými dvojicemi a se třemi útoky. Gólmani se v polovině zápasu vystřídají.

Naše sestava: Kulhavy L., Vavřina- Kočvara, Strnad- Kulhavy M., Betka-Skořepa, Vlček, Cvrček-Tesařík, Koubek, Jaroš,-Lambert, Nedbal, Toman

Už při poradě před zápasem bylo znát, že hoši jsou  natěšeni, a šli na led s předsevzetím, že se jen tak nedají. Čekali jsme hodně silného soupeře, ale nahrával nám fakt, že okamžitě po nás nastpuje opět 4. třída, tentokrát v Malé Lize, proti Hradci. A tak museli domácí „roztříštit“ síly a na nás určitě nepostavili asi to nejsilnější, čím disponují , v tomto ročníku!

A jde se na to! Příjemné prostředí areny Lvíčky naladilo „do růžova“ a vlétli na domácí, od samého začátku utkání, s velikým odhodláním. Zpočátku se hrála taková oťukávaná, co, kdo a jak, ale bylo hned vidět, že dneska to půjde! První náš únik se ještě nepodařilo dovést zdárně do kladného výsledku, ale  pak  dostal náš nejmladší hráč, kotouč na půlku, mezi obránce a bravurně svůj únik proměnil a v čase 4:32 nás dostal do vedení… 0:1 Bravo Máro. Domácí se sice snažili, ale naše převaha nabývala na intenzitě a domácí gólman se musel hodně činit. V čase 6:25 nestačil na střelu Skóři… 0:2! Domácí se snažili, ale Lvíčci hráli dobře  a všudybyl Skóřa  opět udeřil, po spolupráci celého prvního útoku!  11:09…0:3! Vypadalo to s námi dobře a úplně se rozplynuly obavy po minulotýdenním „vyškolení“ od Poděbrad. Hráli jsme úplně jiný hokej! První třetina skončila a my vyhráváme 0:3 a soupeře do „ničeho“ nepouštíme!

Druhá část začala větší snahou domácích, kteří by chtěli určitě zkorigovat, ale zabrzdilo je vyloučení. A naše první lajna, po několika šancích soupeře, přeci jen vyrazila na zteč a podařilo se jí naší první přesilovku, v soutěži, využít!  19:43… 0:4, opět Skóřa! Měli jsme soustavnou převahu a semo, tamo měl i soupeř nějakou tu šanci, ale Lea byla naprosto spolehlivá. Najednou ukořistil kotouč Kočvi a proháčkoval přes celý plac, až před gólmana a celkem spolehlivě proměnil… 21:50… 0:5 a hráli jsme dobře, což nám soupeř docela i umožňoval.

V čase 26:14 to už je po dalším fíku Skóři 0:6! Pohoda na našich hokejkách a gólman domácích neví kam dřív skočit. Nic, ale nabyla platná snaha domácích borců… 28:13… Vlček zavěšuje po sedmé do klece domácích… 0:7 a je tu konec druhé periody a my jsme nadmíru spokojeni.  Sice se semo tamo objeví nějaká ta chybka , ale máme vše pod kontrolou. Domácí se sice snažili hru více „roztahovat“, ale nic jim to nebylo platné.

Začala poslední třetina. 31:54… i domácí se konečně dočkali 1:7.  Chvíli se hra přelévá z jedné strany na druhou… domácí jako by ožili, ale ze sedla je vyhodil další banán v jejich síti  35:15 Skóřa a je to už 1:8! Kdo by to před zápase řekl, že to bude pro nás tak dobrý výsledek.  Hrajeme dobře a tlačíme se neustále před branku domácích. Naši Lvíčci nemají stále dost!

38: 16 další banán, tentokrát Kočvi 1:9! Minutu nato završil Skóřa půltucet vstřelených branek a zvýšil v čase 39:18 už na 1:10!! Za tu desítku by měl asi něco „šoupnout“!  Pořád nemáme dost! Po rychlé spolupráci celého druhého útoku, prostřeluje Koubek domácího gólmana.  41:59… 1:11!! A stále to není všechno… 16 vteřin před koncem utkání proměňuje svoji šanci Max. 44:44… 1:12!! Povedlo se… po dobrém výkonu celého týmu jsme „přejeli“ Boleslavské a za celý zápas jsme jim toho moc nedovolili. Nutno podotknout, že domácí určitě nehráli v nejsilnější sestavě, ale i tak se výkon oproti minulému zápasu KLP razantně vylepšil a byla to docela hezká podívaná. Kluci ještě stále „bojují“ se syndromem minihokej a na velkém se ještě „porovnávají“, ale toto byla první vlaštovka, která nám ukázala že to (snad) půjde. Za mě velikánská spokojenost a pochvala celému týmu a asi ne jen za mě!

Nastříleli jsme Bruslařům tucet branek a povolili jsme jim jen jednu. Pochvalu zaslouží oba brankáři (i když toho na ně moc nešlo), protože to co měli chytit, chytili!!

 

Mladá Boleslav  :  Nymburk        1 : 12      0:3/0:4/1:5    vyločení 1:0  využití  0:1

Branky: Skořepa 6, Kočvara 2, Toman, Vlček, Koubek, Kulhavy M.

 

Zbyl čas a tak jsme si odjeli ještě, všichni, nájezdy. Tentokrát se nám dařilo a až na dva jsme všechny proměnili!!!!(nevídané) Soupeř proměnil jen dva.  Naši gólmani se po každém nájezdu měnili a celkem v pohodě likvidovali jeden nájezd za druhým, tedy až na ty dva. Domácí gólman potřebuje ještě „potrénovat“.

Ve středu od 16:15 přátelák doma   Benátky

V neděli jedeme do Kutné Hory na další KLP

Tesák