KLP

ZS Kolín 3.2.2019

V dalším kole KLP hostujeme na ledě Kolínských Kozlíků a dle zákulisních zpráv nás nebude čekat  nic lehkého.(nakonec to nebylo tak „hrozný“) Strašení velkou sněhovou kalamitou se nenaplnilo a tak jsme v poklidu všichni dorazili včas.

Naše sestava:

Vavřina- Kočvara, Strnad-Tesařík, Jaroš-Vlček, Cvrček,Skořepa-Toman, Koubek, Nedbal-Kříž, Viniklář, Jirásek

Sehráli jsme zápas „blbec“… my jsme hráli, povětšinou na polovině Kozlíků a spíše v jejich obranném pásmu, vytvářeli jsme si spoustu šancí, které se nedařilo vtěsnat mezi tyče domácí branky  a soupeř střílel góly!!!

Začalo se poměrně ospale z obou stran. Od samého začátku utkání jsme byli povětšinou na polovině domácích a naše šance se rodili jak na běžícím páse! V čase 5:25 se domácím povedl první únik do brejku a první střela na naši branku skončila v naší síti! 1:0 Hnali jsme se soustavně dopředu a domácí s vypětím všech sil odolávali. Pokus domácích o další brejk, ale vystihl Tesák a po levé straně, z pozice obránce, se prohnal až před gólmana domácích a přesnou střelou ho poprvé překonal  7:15 1:1. A máme stále navrch. Jedna šance za druhou netrefují cíl – domácí branku a tak je tu další brejk domácích a je to! 11:15  2:1. Náš gólman je v podstatě „bez práce“ , ale další brejk ho opět odčaroval!! 13:49 3:1!!!  V první části jsme si vytvořili spoustu šancí, ale všechno bez jakéhokoliv efektu. Zklamání, že z takové převahy prohráváme 3:1 je zřetelné. Jsme lepší, soupeř se v podstatě jen brání ale daří se mu využívat brejkových situací, které mu vytváříme my!

Druhou část začínáme opět tlakem, ale domácí hrají o poznání pečlivěji… přesto si i nadále vytváříme šanci za šancí a domácí moc dopředu nepouštíme 22:32 Šimi snižuje, po samostatné akci na 3:2. Je to na dostřel, ale dnešní den nám není přáno a tak je tu další únik domácích a opět úspěšně zakončený!!  Opakujeme pořád ty samé chyby v rozehrávce a Kozlíci toho dokáží využívat 26:32 4:2 … a to už jsem „vypěnil“ a poznámky letí vzduchem. To není snad možné… co dají na branku… spadne to tam a nám lítá všechno okolo i když jsme několikrát před prázdnou svatyní domácích. Semo tamo se sice domácí do šance dostanou, ale oproti nám je to „kapka v moři“. Kozlové se zuby nehty brání a ono jim to vychází. Škoda že se nepodařilo proměnit některé ze spousty šancí, které jsme si vytvořili.

Bude se dělat led a tak jdeme do kabin na poradu co s tím! Dneska by se dalo vyhrát!

A jde se na to!  Opět tlačíme domácí před jejich branku. Konečně se „probudil“ i Skóřa!  33:00 a je to opět o jeden 4:3… vypadá to že by se to dalo otočit. Přílišná snaha o srovnání plodí další chybu a domácí nekompromisně trestají  34:36 5:3 Naše naděje ale stále žije… po velkém tlaku se prosazuje opět Skóřa a je to zase o jeden 40:24 5:4.  Z přemíry snahy o srovnání se rodí další chybka a je to zase o dva 41:22 6:4. Ještě je čas a ve zbytku ukání jsme neproměnili ještě několik výborných šancí ke skórování a  domácím se podařilo naše střelce uhlídat a tak jsme  nakonec rupli 6:4!! I když jsme na kluzišti „vládli“!

Ale byl to zápas s naší velkou herní převahou, mizernou koncovkou a taktickými chybami, které posílali Kozlíky do brejků, aniž by si to sami nějak extra vypracovali. Měli i kliku, že jim to tam tak „spolehlivě padalo“, protože ani to není obvyklé.

Herně dobrý, ale ta koncovka…dneska, střelecky, bída! Spousty neproměněných šancí mrzí, protože toto byl jednoznačně vítězný zápas a soupeř může poděkovat všem svatým, že jim dopřáli proměnit většinu šancí, které si vytvořili… u nás tomu bylo naprosto naopak… z pohledu toho množství šancí, co jsme si vytvořili, jsme neproměnili, v podstatě, skoro nic…  KE KOVÁŘI… A SROVNAT MUŠKY!!!

Herně jsme Kolín jednoznačně „přejeli“, ale je třeba „zapracovat“ na koncovce! Střely rychlosti letícího motýla těžko dosáhnou úspěšného cíle. Zrovna tak přihrávky v útočném pásmu, mezi obránce na modrou, rovnou na hůl rozjetého soupeře, taky na „náladě nepřidají“.

Ale zápas to byl hezký, tentokrát s vítěznou tečkou pro domácí. Ale my jim to určitě, v odvetě odvedeme…

Další zápas KLP hrajeme v Poděbradech, v sobotu  16.2.

V neděli 10. 2. Jedeme do Havlíčkova Brodu… ještě se upřesňuje začátek!

Tesák