KLP Poděbrady

ZS Poděbrady  16.2.2019

DERBY JE NAŠE!!!

Do Poděbrad jsme jeli  vrátit domácím porážku z KLP a chtěli jsme samozřejmě vyhrát.

Scházeli jsme se sice jako „švábi na pivo“ a někteří hráči dorazili až v době předzápasové rozcvičky (příště polepšit!), ale stihla se nejen důkladná rozcvička, ale i „důrazná“ porada před utkáním, aby bylo jasno, co a jak budeme hrát a jak se budeme chovat v průběhu zápasu.

Domácí si vybrali bílé dresy a tak my jsme, už před nástupem na led, věděli, že jsme ve výhodě, protože červené jsou výherní!!

Naše sestava:

Vavřina-Kočvara, Tesařík-Kulhavy, Betka-Skořepa, Cvrček, Vlček-Nedbal, Koubek, Jaroš-Toman Lambert

 

Pečlivé rozbruslení nás vtáhlo hezky do zápasu a mohlo se na ně vlítnout.

Domácí v nejsilnější sestavě a s pověstí hodně silného týmu, začali ale nesměle a tak jsme mohli „zvesela“ útočit na jejich klec. A začátek se povedl náramně. Vítr z plachet jsme jim sebrali hned v první minutě, když v čase 0:56 po skrumáži, před gólmanem domácích, měl „nejdelší“ hůl Cvrček a propasíroval kotouč za záda domácího gólmana… super začátek 0:1 a teď se musí ukázat domácí. Hraje se nahoru, dolů, ale na naší branku toho moc „nechodí“. To naopak domácí čapač musí mít oči stále na „šťopkách“, protože každý náš útok „smrdí“ další „pohanou“ domácí branky. Matěj zlikvidoval všechno co „se vyskytlo“ a tak přišla opět naše chvíle radosti! 10:08 po samostatné akci a perfektním zakončení, zvyšuje Koubek na rozdíl dvou branek… paráda 0:2. Ve zbytku první části se hra přelévá z jedné strany na druhou, rodí se i šance, ale už se skóre nemění a tak po první  periodě vedeme, v derby 0:2, hra vypadá dobře a soupeř si neví rady, jak na nás vyzrát. Naše obrana pracuje spolehlivě a pečlivě a útočníci si vytváří dostatek šancí, na to, aby Poděbradské drželi stále v napětí, že tam něco může spadnout. Matěj si v pohodě udržel čisté konto.

Krátká porada, drobné úpravy sestavy a jde se na druhou třetinku.

Hned zkraje jsme se zakousli do Poděbradských jako velcí, hladoví lvi a po několika závarech se v čase 16:50 prosadil opět Koubek a zvýšil, náš náskok, na 0:3 super, super, super… Hrál se svižný a bojovný hokej s naší mírnou převahou, ale brankových šancí jsme si vytvářel o řád více, než domácí. Matěj likvidoval bravurně i ty největší šance, co se na hokejkách domácích „zrodili“ a tak nezbylo, než se pokusit využít přesilovku, kterou nám domácí nabídli. Když už se zdálo, že ji nevyužijeme, všudybylSkóřa  doklepl, po „mele“ před domácí brankou,kotouč  za záda gólmana  a rozradostnil nás počtvrté 20:18 0:4! A už, na lavičce, začaly narážky na moje oholení… dokonce i pan rozhodčí se přijel pozeptat, zda je tomu tak… už mě měli „pacholci na lopatě“! A aby náhodou nedošlo, k nějakému „vychýlení“ jejich plánu holení, přidali do konce druhé třetiny ještě dva krásné kousky! V čase 18:37zvýšil Koubek , dokončil hattrick a „vystřelil“ si další řízky do kabiny…0:5 a v čase 29:50 Skóřa zarovnal na půltucet v síti domácích… 0:6!! Matěj několika bravurními zákroky udržel opět nulu.

Bude se dělat led, tak si jdeme dáchnout do kabiny.  Opět jsme trochu promíchali sestavu.

Pokřik před nástupem na led byl takový jako nikdy ne!! Kluci buráceli tak, že se všechno třáslo… konečně jsme viděli, že jim všem, na týmu záleží a že táhnou za jeden, týmový provaz.

Měli jsme „nahráno“ a teď stačilo nepovolit ve výkonu. Dalo se předpokládat, že domácí to jen tak nevzdají a budou se snažit stav utkání co nejvíce zkorigovat.

A bylo to vidět od prvního buly. Domácí více bruslili, nepadali, hráli více „do těla“ a tak byl k vidění pěkný bojovný hokej z obou stran. Šancí se rodilo na obou stranách více než dost a tak se nakonec i domácí dočkali a v čase 32:13 se jim podařilo odčarovat i Matěje ( který si moc přál vychytat nulu) a po chybách v obraně mu kotouč proklouzl za záda 1:6. Hraje se ve vysokém tempu od branky k brance, rodí se spousta gólových šancí, ale v této době oba gólmani kralují. A pak přišla obranná chyba domácích, když se všichni hráči vrhli do útoku… ale nám se podařilo kotouč odebrat a přesná přihrávka našla „zapomenutého“ Jaroše mezi kruhy a ten už si s gólmanem domácích poradil… blafák  a je to! Góóóóól 42:34 1:7. Do konce už mnoho nezbývá…  přesto se rodí další gólovky a domácím se, dle rozhodčího, podařilo zaskórovat podruhé 44:13 2:7  Ale my máme důkaz, že gól platit neměl, protože Matěj kotouč vyrazil ramenem na břevno, od kterého se touš odrazil na led, před čáru a Matěj ho vyhodil do pole! Ale čert to vem… je konec , Poděbradským oplácíme porážku z úvodního kola KLP a můžeme se radovat.

Kluci sklidili pochvalu i od soupeřových trenérů, že hráli výborně a to nás může hřát.

Klasické podání rukou a můžeme oslavovat… DERBY JE NAŠE!

HC Poděbrady : HC Nymburský Lev          2 : 7     0:2/0:4/2:1    vyloučení  2:2   využití  0:1

Branky: Koubek 3, Skořepa 2, Cvrček, Jaroš

 

Velikánská pochvala všem i za to, že se nebrblalo, když se něco nepovedlo a ten pokřik před druhým nástupem na led, to bylo pohlazení na duši… jsem s těmi kluky od samého začátku, ale takhle to ještě nikdy neznělo… Díky kluci, jste TÝM!

BUDU SE HOLIT!

V neděli 23.2. od 11:15 hrajeme přípravu s HC Benátky

Další KLP se hraje doma 2. nebo 3.3 s BK Mladá Boleslav

Tesák