Poslední KLP v této sezoně

ZS Nymburk 16.3.2019

V posledním soutěžním utkání nás čekají Kozlíci z Kolína  a chceme jim oplatit porážku z prvního měření sil v letošní KLP.

V týdnu jsme se „rozcvičili“ na Poděbradech, které jsme poslali zpět do lázeňského města, se „šťastnou“ sedmičkou , kterou jsme jim na cestu naložili. A tak nálada před utkáním s Kolínem byla uvolněná, ale přeci jen drobné obavy byly, hlavně abychom se nedopouštěli taktických chyb jako v prvním zápase.

Soupeř dorazil v plné síle a pln odhodlání.

Na nažehlenou plochu dorazili naši hráči jako první a každou chvilku využili k patřičnému rozehřátí a rozcvičení, Kolínští naopak přišli na poslední chvíli.

Naše sestava:

Vavřina-Tesařík, Kočvara-Kulhavy M., Betka-Vlček, Cvrček, Skořepa-Jaroš, Koubek, Nedbal-Toman, Lambert

A může se začít! Čekali jsme nějaké počáteční oťukávání, ale to se moc nekonalo. Soupeři se do sebe pustili, s plnou vervou, od samého začátku utkání.

A hned zkraje jsme, už tradičně, přikovali soupeře na jeho polovinu a mnoho šancí k protiůtokům nedostával. Tentokrát jsme si dobře pohlídali největší zbraň hostí… rychlý protiútok a už v zárodku jsme jeho pokusy celkem spolehlivě likvidovali. Od začátku to vypadalo dost dobře a ještě lépe to bylo v čase 2:39, kdy Skóřa poprvé rozvlnil síťku hostující branky 1:0. A jede se dál… Kozlící nevěděli kam dřív skočit a čárky za střely na branku hostí, přibývaly jako tralářky na plotě! A v čase 5:06 se jedna ujala… Skóřa-2:0 a bylo ještě veseleji… za necelou minutu, bývalý hráč Kolína, vyzkoušel, jak to chutná, vstřelit branku „bývalému chlebodárci“…  6:01 Cvrček zvyšuje na 3:0! Paráda!! Soupeř neví, kde mu hlava stojí a naši hráči ještě „utahují šrouby“ a nepouštějí Kolínské z jejich třetiny… a když, tak jen na lehké „obhlédnutí  terénu kluziště“ a hned šup, zpět před branku Kozlíků! 13:23 Skóřa dokončuje svůj hattrick a posouvá nás už do čtyřbrankového vedení. Trošičku jsme si to pokazili, když v čase 13:59 zůstali před naším brankářem nepokrytí dva hráči a ti si s Matějem poradili! 4:1 Ale toto bylo zcela ojedinělé zaváhání a po první části můžeme být nadmíru spokojeni.

Kozlíci dostali o přestávce pořádný „kartáč“ a okamžitě to bylo znát i na ledě. Hosté nás začali zhusta prohánět a tlačili se neustále před naši branku a hned v první minutě druhé části, svoji šanci proměnili a snížili na 4:2. Hráli v této době velmi dobře i když jim k tomu pomáhal náš „chaos v bránění“, ze kterého se ne a ne vymanit! Jeden kiks za druhým posadil Kolínské do sedla a i když jsme se snažili ohrožovat i jejich gólmana, měli celkem viditelně navrch a zjevně si vzali k srdci „rady“ trenéra o přestávce. Hráli jsme v těchto chvílích špatně a přišel další trest!  22:06 a je to už jen o jeden  4:3! Jaká to proměna ve stylu hry, na obou stranách.

Nabuzení Kozlíci se ženou stále kupředu, ale po průběžném „překartáčování“ i našich hráčů, na střídačce, se hra postupně vrátila „do starých kolejí“ a už to zase hoří u branky hostí… a „nejlepší sirky“ měl asi Skóřa, protože během 26 vteřin, dvakrát zažehl „požár“ v brance hostí a vrátil nás opět do tříbrankového vedení! 27:06 – 5:3, 27:32 – 6:3. Vrátili jsme svůj  výkon do starých kolejí a opět jsme na kluzišti vládli!  Kolínští se zlepšili a dokázali využít naší ospalé hry a „chaosu“ v naší hře, v první části třetiny a pak se to najednou zase otočilo, pro nás, do těch správných kolejí. Třetina 2:2

Do třetí části jdeme na led s tím, že nesmíme opakovat chyby z předchozí části a pokud možno ještě Kozlíkům něco přidat do „košíku“. Vzadu samozřejmě „na nulu“!  Začátek třetí části je takový neutrální, ale postupně se začínáme víc a víc prosazovat. Dobře bruslíme, stačíme zachytávat pokusy Kolínských o rychlý protiútok a jsme povětšinou nastěhováni na jejich polovině, ale spíš v oklolí jejich branky a tak „Kůzle“ v brance hostí dělá co může, ale nic mu to není platné… 33:30 krásná samostatná akce a perfektní zakončení… Cvrček 7:3. Za +- minutu, jako přes kopírák, ten samý hráč,  34:34 Cvrček dokončuje hattrick, vystřelil si další řízky a zvyšuje na 8:3. Hosté se zmohou jen na „plané“ ohrožování naší poloviny kluziště  a dostávají další příděl, po pěkné střele z levého kruhu…  40:04 Koubek 9:3… DE SET, DE SET, DE SET! A i té desítky jsme se nakonec dočkali. Ač byl Skóřa upozorňován, „ať už radši nedává“ nedbá na rady otce, a zakulacuje výsledek, 41:29  Skóřa střílí svůj šestý gól, zároveň desátý, našeho týmu a „taťkovi“ nezbyde, než ty řízečky opět usmažit! 10:3  Ve zbytku utkání se už nepodařilo gólmany překonat a tak jsme závěrečné utkání soutěže (na velké) vyhráli a kluci mi splnili přání, porazit všechny soupeře v této části soutěže. Dobrá věc se podařila!

Kolín jsme porazili zcela jasně a až na zaváhání v první části druhé třetiny jsme jim nedali moc šancí na úspěch. Kluci hráli opět na plný plyn a tlak který si vytvořili byl opět drtivý a jasně o něm vypovídají střely na branku:  43 : 9!!!!

Kozlíkům jsme na cestu domů naložili, do košíku, 10 pěkných kousků, ať mají nad čím přemýšlet.

V této části soutěže jsme pět utkání vyhráli, jedno remizovali a dvě prohráli , Ale, až na naše úplně první utkání v soutěži, doma s Poděbrady, jsme herně všechny soupeře „převálcovali“. (i při prohře v Kolíně!) Naše herní převaha v utkáních byla povětšinou drtivá. A např. Poděbradští si nemohou na nic stěžovat. Na oplátku za první prohru, jsme jim několikrát naložili, v přátelácích i v KLP.

Moc dobrá sezona a nezbývá než před hráči smeknout… můžeme na ně být pyšní.

Velký dík i trenérům, jak dokázali „na hráčích zapracovat“. Nemusíme se bát žádného soupeře.

Samozřejmě nebudeme jen vyhrávat, ale tento tým je zvyklý bojovat vždy až do konce a nic nevzdávat a to je dobře. Semo tamo se nějaká ta skvrnka najde, ale kde ne…že

Samozřejmě děkujeme i všem podporovatelům a fanouškům týmu za přízeň.

Nymburk  :  Kolín            10 : 3   4:1/2:2/4:0          Přesilovky: 0:5  Využití: 0:0  Oslabení: 0:1

Branky: Skořepa 6, Cvrček 3, Koubek

Střely na branku:  43 : 9!!!

V sobotu přátelák s BK Havlíčkův Brod od 10:30