Nymburk srazil neratovické Buldoky. Nejlepší výkon sezony, rozplýval se trenér.

Výborný a hodně vyrovnaný hokej se šťastným koncem pro Nymburk. Hokejisté klubu HC Nymburský Lev hostili v pokračování Krajské soutěže na svém ledě neratovické Buldoky. A všechny body zůstaly po těsné výhře doma.

Pro domácí začal zápas šokem, už po půl minutě hosté vedli. Jenže Nymburk nesložil zraně a dvěma slepenými brankami skóre otočil na svoji stranu. Ještě než ale hráči odešli po prvním klaksonu do kabin, Neratovice vyrovnaly. Ve druhé třetině odskočil Nymburk na rozdíl dvou gólů, hosté zase snížili. Pátá branka domácích znamenal podruhé v zápase náskok dvou zásahů. Hosté jen snížili, k vyrovnání se nedostali.
„Byl to náš nejlepší výkon v této sezoně,“ těšilo nymburského trenéra Pavla Bartoníčka. „Bylo nás sice poskrovnu, ale odehráli jsme výborný zápas, který se musel líbit a který nás všechny bavil,“ přidal nymburský kormidelník.

Nymburk v závěru hájil těsné vedení. A uhájil. „S Neratovicemi je to vždycky takové vypjaté. Oni hrají důrazný hokej, jsou houževnatí a navíc hokejoví,“ dodal Pavel Bartoníček.

Branky a nahrávky: 14. Dvořák (Procházka), 15. Hrdina (Petrtýl), 22. J. Kuzďas (Hrdina), 25. Martinec (Šafra, Protivný), 49. Hrdina (Dvořák) – 1. Mahel (Volf), 19. Chvojka, 39. Davídek (Mahel), 56. Mahel (Davídek). Vyloučení: 5:6. Využití: 0:2. Třetiny: 2:2, 2:1, 1:1.

Vladimír Malinovský/Nymburský deník