Starší žáci prohráli s Benátkami

O víkendu se nedařilo starším žákům. Snahou bylo navázat na zápas se Smíchovem, ale každý zápas je jiný. A tom se přesvědčila lvíčata, když doma prohrála 3:9.

O shrnutí zápasu jsme poprosili hlavního trenéra Jakuba Kuzďase.
„Do zápasu jsme nastoupili vlažně, především z důvodu nedostatečné motivace. Příště musím připomenout, že se vlastně jedná o derby. Věděli jsme že soupeř je silnější než náš předchozí ze Smíchova. Nic méně právě proto bychom se na ně měli ještě více naladit a o to víc se soustředit. Zaostávali jsme v pohybu, především pozičně. Asi největší rozdíl mezi námi a soupeřem byl v rychlosti bruslení, kdy soupeř jednoduchou hrou přecházel rychle do útočného pásma. Ovšem i na naší straně se vytvářeli šance, ovšem na rozdíl od předešlého zápasu se nám nepodařilo vstřelit gól, kterým bychom se dostali do zápasu. V první třetině jsme prohrávali o 4 branky. Ve druhé třetině ačkoli se hra výrazně zlepšila z naší strany, jsme nedokázali výrazně snížit manko. O přestávce mezi druhou a třetí třetinou, jsem se snažil tým nastartovat k obětavosti a srdnatosti. Chtěl jsem abychom se vymáčkli z posledních sil a ubránili soupeřovu převahu. Ovšem ve třetí třetině se hra opět vrátila k nám před bránu a tam jsme jen otáčeli hlavami za rychlými benáteckými útočníky. Pozitivem ze zápasu bylo, že jsem poznal, kde naši hráči zaostávají, a úkolem trenéra je se na nedostatky změřit.“

Je nutné podotknout, že hned v úvodu zápasu trenér musel sáhnout do sestavy, když kvůli zranění musel odstoupit obránce. Vojtovi přejeme brzký návrat na led. Nicméně jak se sluší a patří je potřeba pogratulovat k vítězství hostujícímu týmu HC Benátky n. Jizerou. Naši mladí borci ať se rychle otřepou z porážky a o víkendu nás čeká dvojzápas. V sobotu venku pro zatím neporaženému týmu HC Buldoci Neratovice a v neděli doma proti HK Lev Slaný.