Zápas starších žáků se Smíchovem Praha přinesl obrat a výhru

/29.9.2023 Nymburk/ Na prvním ligové utkání Ligu starších žáků „B“sk.20 se ve včerejším utkání představili Lvíčata na ledě HC Smíchov 1913 na krásném zimním stadionu Škoda Icerink ve Strašnicích.

Zeptali jsme se nahodnocení zápasu hlavního trenéra Jakuba Kuzďase.

Jaká byla očekávání?

„Osobně jsem neměl žádná očekávání, přeci jenom se jednalo o první zápas v sezoně. Sešli jsme se v Praze i s novými posilami a doufal jsem alespoň v dobré a přátelské seznámení mezi hráči, zkrátka aby si kluci sedli lidsky.“

Jak hodnotíte vývoj utkání?

„Soupeř byl velmi kvalitní, a nastoupil na nás velmi svižným a nepříjemným hokejem, a i proto se první třetina nevyvíjela pro nás vůbec dobře, prohrávali jsme 0:3. Nicméně jsme nezoufali, neboť jsem si všiml i několika dobrých šancí z naší strany, a skutečně jsme ve druhé třetině dokázali díky skvělým individuálním akcím vývoj zápasu otočit. V přestávce mezi druhou a třetí třetinou zněl povel velmi jednoduše, a to abychom dokázali v nastaveném tempu a radosti ze hry pokračovat. Nicméně jak již jsem zmínil soupeřova kvalita byla znamenitá, a tak se v posledním dějství odehrálo veliké drama. Dalo by se říci kdo z koho dotáhne tento vyrovnaný zápas do úspěšného konce. Nakonec jsme s vynaložením velkého úsilí dokázali vyhrát.“

Otočit zápas z 3:0 na konečných 6:7, kdy se jednotlivé třetiny vyvíjely 3:0, 1:6, 2:1. Pro fanouška krásný zápas s plno góly a na konci vítězství. Jaká pozitiva si ze zápasu a z vítězství odnášíte?

„Asi největší vítězství je pro mě přijetí hostujících hráčů do kolektivu, kterým tímto moc děkuji. Za celý zápas jsem nezaznamenal jedinou nevraživost uvnitř týmu, zkrátka všichni táhli za jeden provaz a to je základ úspěchu. Celý tým předvedl výborný výkon, na který doufám navážeme v příštím zápase.“

Příští zápas odehrají lvíčata doma proti silnému soupeři z Benátek. Přejeme lvíčatům do sezóny hodně sil a pevné zdraví. A budeme se těšit na další zápasy.