35_20230504_133037.png
60_20240508_174424.png

Nový trenér Nymburka Tomáš Protivný: Hokej u mě vyhrál a teď máme nejvyšší cíle

Hokejisté Nymburka se ponořili do suché přípravy. Po čtyřech letech ji ale místo Pavla Bartoníčka vede nový trenér. Vedení HC Nymburský Lev si po ukončení trenérského angažmá Bartoníčka na vlastní žádost pláclo s Tomášem Protivným, nymburským rodákem, který mimo řady prvoligových angažmá jako hráč vlastní mistrovský titul s pražskou Spartou z roku 2007. Po ukončení hokejové kariéry se sice vrhnul na fotbal, ale brzo zjistil, že jeho srdce bije pro hokej.

„První oťukávání přišlo asi o Vánocích, kdy jsem si byl po sedmi letech zahrát s klukama vánoční zápas. Vůbec nic jsem od toho nečekal, ale mě samotného to trochu nahlodalo,“ řekl nový trenér Tomáš Protivný. Jako první se sešel s nyní už extrenérem Pavlem Bartoníčkem. „Povídali jsme si co a jak, jak asi bychom to chtěli dělat a co od toho čekat. Všichni asi vědí, že jsem tu hokejově vyrostl a že tu taťka trénoval. Tak nějak jsem si říkal, že bych to měl vzít, když by ta nabídka přišla,“ řekl Protivný.

Tomu se líbily názory jak trenéra, tak i předsedy klubu. „Já hlavně očekávám i něco od sebe. Jak to půjde, jak to vezmou kluci v kabině. Měli jsme první schůzku s týmem, která mě mile překvapila. Kluci mají chuť hrát i mimo domácí prostředí, přečkat další sezónu a těší se na novou halu,“ řekl trenér.

Kouč už řeší i případné posily. „Jednáme s několika hráči, kteří by doplnili kádr. Chceme ho mít širší, jak kvůli zranění, tak kvůli práci,“ řekl trenér, který vedl už několik tréninků suché přípravy. „Doufám, že to nadšení u kluků neopadne. Chci ten tým nějak ustálit, připravit a více zviditelnit před veřejností. Chceme nalákat fanoušky na dobrý hokej,“ řekl Protivný.

Cíle jsou ty nejvyšší. „Není tajemstvím, že chceme hrát vyšší soutěž a to s nejvyššími cíly. Nemáme žádný termín, do kdy to bude, ale přáním je, abychom hráli v nové hale vyšší soutěž,“ říká kouč.

Ten ještě aktuálně trénuje béčko fotbalového Polabanu Nymburk. „Samozřejmě jsem to konzultoval s vedením Polabanu a dohodl se na ukončení spolupráce po skončení fotbalové sezóny. Všem chci v Polabanu poděkovat, hlavně hráčům v kabině, protože bez nich bych to asi nezvládnul. Samozřejmě to bylo těžké rozhodování, ale ten hokej u mě prostě vyhrál.

Angažmá v hokejovém klubu je pro něj velká výzva. „Já věřím, že to s týmem společně zvládneme a zase ten hokej v Nymburce bude vidět a slyšet,“ dodal Protivný.