35_20230504_133037.png
61_20240509_092111.png

Nymburk trénuje mistr extraligy Tomáš Protivný!

Hokejisté Nymburka zahájili suchou přípravu, tentokrát však pod vedením nového trenéra. Tím se stal osmatřicetiletý Tomáš Protivný, který převzal žezlo po Pavlovi Bartoníčkovi, který vedl „A“ tým čtyři sezóny, tedy od jeho restartu. Bartoníček skončil na vlastní žádost. „Patří mu velké poděkování za jeho skvěle odvedenou práci a budování týmu, který se skládal především z nymburských odchovanců. Přejeme Pavlovi mnoho štěstí v pracovním i osobním životě a dveře má do klubu vždy otevřené,“ řekl Marek Peťura, předseda HC Nymburský Lev.

Nyní už extrenér informoval vedení klubu s předstihem, že uplynulá sezóna bude pro něj ta poslední a poskytnul tak výkonnému výboru dost času, aby sehnalo náhradu. „Velice nás těší, že máme opět trenéra Nymburáka, který navíc v minulosti za Nymburk nastupoval,“ řekl Peťura o bývalém hráči, který pak strávil řadu let v pražské Spartě, kde v roce 2007 získal i mistrovský titul, aby pak nastupoval například za extraligové Brno, nebo oblékl i tehdy prvoligový dres Mladé Boleslavi či Havlíčkova Brodu, Znojma, Hodonína, Berouna, Havlíčkova Brodu či Prostějova, kde ukončil aktivní kariéru.

Protivný poté začal hrát aktivně fotbal a kopal za béčko nymburského Polabanu, kde se stal i trenérem. Pak ale začaly námluvy s hokejovým klubem. „Velice mě potěšilo při našem setkání, jak se Tomáš zajímal o celý chod klubu, od nejmenších hokejistů, až po nejstarší kategorie a také chtěl vědět, jaké máme cíle, kdy bychom mohli mít dorost a juniorku, přičemž všichni víme, že je to práce na delší dobu. Věříme, že vše zvládneme a nová hala a zázemí nám v tom pomůže,“ říká Peťura.

Protivný povede klub v sezóně 2024/2025 v provizorních podmínkách, tedy bez zimního stadionu. „Bude to hodně těžké, ale všichni jsem na jedné lodi a zvládneme to. Zároveň se budeme těšit do nové haly,“ říká předseda. A těžké to nebude jen pro „A“ tým. „Bude to těžké pro dospělé hráče, pro všechny trenéry, ale také pro mladší hráče a také pro rodiče nejmenších dětí,“ říká Peťura, který i toto s novým trenérem probíral. „A jsme rádi, že i přes to všechno do toho jde,“ říká předseda.

Ten byl i na první schůzce trenéra s hráči áčka. „Byla vidět jednotnost a odhodlanost a také připravenost trenéra k letní přípravě, která již odstartovala. Řekli jsme si společné cíle,“ popsal Peťura. A jaké jsou? „Tím první je, odehrát nadcházející sezónu a probojovat se do play off, a také rozšířit a doplnit kádr. Druhý cíl pro další sezóny v nové hale je přilákat více lidí na pěkný hokej, hrát o ty nejvyšší příčky a postoupit do krajské ligy a také vidět po mnoho letech derby Nymburk vs. Poděbrady, což by mělo být v nové hale,“ řekl Peťura. „Já, i celé vedení klubu, se na spolupráci s Tomášem těšíme,“ dodal.

Předseda klubu HC Nymburský Lev

Předseda klubu HC Nymburský Lev Marek Peťura