35_20230504_133037.png
33_20231009_150911.jpg

Těžký a nepovedený víkend zažily starší žáci

Starší žáci i přes dramatický závěr padly na ledě Buldoků v Neratovicích a v neděli doma proti Lvům ze Slaného.

Ale začněme popořadě… V sobotu se lvíčata představila na ledě v Neratovicích. Věděli jsme, že nás čeká silný soupeř. Do týmu přibyly další tři posily, které se velmi rychle aklimatizovaly. „Věděl jsem že zápas může být docela zajímavý. A skutečně jsme v první třetině dokonce vedli 4:2. Soupeřova síla byla zejména ve vynikajících individuálních dovednostech několika neratovických hráčů. Když se rozjeli soupeři s kotoučem, viděl jsem, jak těžko se našim hráčům brání jejich rozjetý útok. Ovšem kluci se drželi a bojovali hráli na své možnosti, jak nejlépe dovedli, a proto se nám dařilo stále myslet na vítězství. Měli jsme dobrý tlak do branky a padalo mnoho gólů, bohužel i na naší straně. Holt musíme pracovat více na defenzivních činnostech hráčů.“ ohodnotil průběh utkání trenér lvíčat Jakub Kuzďas.

Nicméně ve třetí třetině se strhlo drama, podobně jako v zápase se Smíchovem, ovšem tentokrát to byl soupeř, který dokázal využít chyby a otočil skóre těsně před koncem zápasu, a tím nás nechal zklamané odjíždět z "Buldočí" Arény.

V neděli jsme přivítali na domácím ledě soupeře ze Slaného. Z loňské sezony víme, že se jedná opět a zase o velmi kvalitního soupeře vybaveného skvělým bruslením a individuálními dovednostmi. „Nevím, zda byla na vině slabá motivace před zápasem, nebo nás soupeř zaskočil výborným pohybem, či hráči ještě měli v hlavách nepovedený sobotní zápas. Ovšem stalo se to co by se nemělo stávat a to že soupeř odskočil už o 4 branky. „Nemyslím si, že bychom o tolik zaostávali. Důkazem byl výsledek po první třetině 4:3. Bohužel ve druhé třetině navyšoval náskok pouze soupeř a my nedokázali vsítit, přestože jsme měli několik dobrých šancí. Ve třetí třetině, kdybychom alespoň polovinu z našich šancí proměnili, tak mohl být výsledek od dost vyrovnanější.“ zhodnotil zápas trenér Jakub Kuzďas. Nakonec jsme odcházeli poraženi rozdílem pěti gólů a to 9:4.

Kluci nechť nevěší hlavy a držíme pěsti do dalších zápasů. Příští zápas se naši starší žáci představí na ledě Mělníku v sobotu 14.10. od 11 hodin.