35_20230504_133037.png
27_20230925_115334.jpg

Třetí výhra v řadě. A-tým doma porazili HC Žižkov Praha 10:2.

Soupeřem A-týmu byl tento víkend pražský celek HC Žižkov Praha.

"Z let minulých jsme dobře věděli, že tým nemají tak hokejový jako my. Ovšem dohání to svou pílí a houževnatostí. V začátku zápasu jsme nemohli nalézt správnou cestu k soupeřově brance, a chytit tempo hry bylo taktéž obtížné", hodnotil zápas kapitán domácího týmu Jakub Kuzďas.

Byť si nymburští Lvi uvědomovali herní převahu v útočném pásmu, uměl soupeř zaskočit nečekanými brejky a golman se musel občas činit. "Díky dobrému výkonu brankáře Davida Kraje jsme šli do šaten za stavu dva jedna pro nás" dodává kapitán týmu.

Ve druhé třetině již Lvi dokázali svou herní převahu využít a odskočit soupeři na rozdíl několika branek. Od té chvíle se hrálo již s větším klidem. "Někdy se zdál zápas jako málo atraktivní pro diváky, ale takové zápasy proti outsiderovi bývají. Ve třetí třetině jsem už jen zvyšovali náskok a kontrolovaným výkonem dokráčeli pro další body do tabulky" uzavřel své hodnocení kapitán týmu.

Zápas přinesl domácímu celku další tři body a v tabulce se nymburští Lvi dostávají na druhé místo. Příští zápas odehrají Lvi venku proti Příbramy, kde se potkají dosud neporažené týmy. Zápas začíná v 17:00 hodin.

(zdroj: www.stredocesky.ceskyhokej.cz)